×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فضای فیزیکی آزمایشگاه بیمارستان خاتم الانبیا توسعه یافته است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، دکتر صمد طاهری در گفت و گویی اختصاصی با اعلام این خبر افزود: در این راستا سالن انتظار آزمایشگاه مجهز به تلویزیون، آبسرد کن وصندلی انتظار می باشد همچنین قسمت پذیرش وخونگیری آزمایشگاه مورد باز سازی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در قسمت تجهیزات آزمایشگاهی اقدام به خرید دستگاههای اتو آنالیزور جدید و پیشرفته با سرعت ۴۰۰ تست در ساعت کرده ایم که باسرعت بیشتر و کیفیت بهتر نسبت به دستگاه قبلی موجود در آزمایشگاه کار می کند و به تبع آن آزمایشات جدیدی نیز راه اندازی گردیده است . طاهری با بیان اینکه دستگاه اتو آنالیزور آزمایشات بیوشیمیایی و آنزیمی را انجام می دهد گفت: با خرید دستگاه کواگلومتر که تست های انعقادی شامل ptو pttو فیبرینوژن وغیره را انجام می دهد ضمن مصرف کمتر مواد مصرفی کیفیت آزمایشات افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آزمایشگاه خاتم الانبیا با انجام آزمایشات مختلف شامل تست های بیوشیمیایی، سرولوژی، هماتولوژی، میکروبشناسی، انگل شناسی، هورمونی، گازهای خونی ضمن خدمت رسانی به بیماران بستری در بیمارستان به بیماران سرپایی که از مراکز روستایی ،شهری، کلینیک های ویژه وهمچنین بیماران ارجاعی از منطقه چاراویماق نیز ارائه خدمات می کند.

طاهری تصریح کرد: تمام خدمات این آزمایشگاه با تعرفه دولتی انجام می شود.

وی در ا دامه ارتقاء سطح خدمات بهداشتی کشور، توسعه اقدامات پیشگیری از بروز معلولیت های جسمی و روانی، افزایش خدمات قابل ارائه در نظام شبکه های سلامت کشور، توسعه و تشدید کنترل بهداشتی اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع و فروش و نگهداری مواد غذایی، توسعه عملیات بهداشت محیط در روستاها، توسعه فعالیت های مربوط به تأمین آب آشامیدنی سالم در روستاها، توسعه خدمات دندانپزشکی در مناطق شهری و روستایی، بهبود تغذیه مادران باردار و زنان شیرده و کنترل رشد کودکان و ارتقاء کیفیت تغذیه ای کشور را از اهداف مهم بهداشتی در کشور عنوان نمود.

رییس شبکه بهداشت و درمان به اهداف درمانی در کشور اشاره کرده گفت: افزایش موجبات دستیابی جامعه به امکانات درمانی، ایجاد تناسب در سطوح خدمات درمان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی کشور، جلوگیری از مصرف بی رویه دارو، تأمین موجبات ارتقاء سطح علمی و تخصص پزشکان و بازآموزی جامعه پزشکی، افزایش کارایی مراکز درمان شیری و استفاده بهینه از ظرفیت ها و منابع انسانی و تأمین موجبات و مشارکت فعالیت بخش غیردولتی در سرمایه گذاری ها را از جمله اهداف بخش درمانی در کشور خواند.

رییس شبکه بهداشت و درمان میانه ضمن تشکر از مردم شریف میانه که در امر خدمت رسانی ، پرسنل آزمایشگاه را یاری می کنند از خیرین بزرگوار و همیشه در صحنه میانه جهت یاری رساندن به مردم خیر تقدیر نموده افزود: دستگاههای دیونایزر، آبسرد کن و سروفیوژ از طرف خیرین محترم میانه خریداری شده است که جا دارد از همین جا از همت و تلاش این عزیزان در امور خیر از جمله در حوزه بهداشت و درمان قدردانی نمایم.

وی وسعت، گستردگی، پراکندگی روستاها و جمعیت را عامل مهمی برای نیاز بیشتر شهرستان به ارائه خدمات بیشتر بهداشتی و درمانی عنوان نموده افزود: این حوزه نیازمند حمایت های بیشتر مردمی و خیرین می باشد و امیدواریم با عنایت آنها شاهد رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه ارائه خدمات دهی بیشتر و با کیفیت تر باشیم.

طاهری با تقدیر از حمایتها و همراهی مسئولین شهرستان از جمله معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با شبکه بهداشت و درمان گفت: اگر حمایتها و همراهی مردم،مسئولین و خیرین نباشد این شبکه نمی تواند در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی موفق عمل کند .

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت