×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
انجمن کتابخانه های عمومی میانه از انجمنهای تخصصی و موفق شهرستان در سطح استان است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میانه اجرایی شدن مصوبات و برگزاری جلسات به صورت منسجم و منظم را از علل موفقیت این انجمن عنوان نموده افزود: ۱ الی ۲ درصد مصوبات  آنهایی هستند که در حال پیگیری از استان است.

وی تامین منابع مالی از طریق نیم درصد شهرداریها، توسعه فضاهای کتابخانه ها و  ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از جمله اهداف انجمن کتابخانه های عمومی برشمرد.

مشایخی در ادامه احداث کتابخانه در شهرکهای اندیشه، ولیعصر و پایین تر از میدان نماز را از جمله نیازهای شهرستان خوانده افزود: وصول مطالبات کتابخانه ها از شهرداری در حد مناسبی قرار داشته و در سطح استان در رتبه های اول قرار داریم اما برای توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به وصول تمامی مطالبات از سوی شهرداری و شورای شهر نیاز است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه بر استفاده از اعتبارات شورا، شهرداری، پتانسیل خیرین و استفاده از ظرفیت کانونهای فرهنگی در مساجد از جمله در روستاها  برای دستیابی به اهداف انجمن تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه خیرین نقش موثری در امر مدرسه سازی دارند گفت:  ورود خیرین در امر توسعه و احداث کتابخانه ها مهمتر می باشد زیرا کتاب و ترویج کتابخوانی همانند امر مدرسه سازی می باشد.

مشایخی بر تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و اعضای شورای شهر میانه تاکید کرده گفت: اعضای شورای اسلامی شهر میانه همه افرادی با زیربنای فکری فرهنگی می باشند که با برداشتن قدمهای موثر در وادی فرهنگ از جمله تخصیص اعتبار نیم درصدی شهرداری به کتابخانه های عمومی بیش از پیش می توانند نفش فزاینده ای در خصوص توسعه فضای کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

Views All Time
Views All Time
۲۴۴
Views Today
Views Today
۱

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false