×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: مهم ترین نیاز جامعه، حفظ سنگر تولید است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید شکری در نشستی با واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان در خصوص طرح کارورزی فارغ التحصیلات و مهارت آموزی در محیط کار گفت: در راستای طرح کارورزی و لزوم ورود صنایع و تولیدی های شهرستان، کارفرمایان می توانند به جذب کارورزانی که در سامانه مربوطه اقدام به ثبت نام نموده اند اقدام نمایند زیرا تا شش ماه حقوق و بیمه این کارورزان از سوی دولت پرداخت می شود.

وی اضافه کرد:  پس از دوران کارورزی و در صورت رضایت کارفرما و استخدام آنها، کارفرمایان به مدت ۲ سال از پرداخت حق بیمه و حقوق به کارورزان معاف می شوند زیرا دولت خود به پرداخت حقوق و بیمه آنها اقدام خواهد نمود.

شکری در ادامه با اشاره به گستردگی مسائل شهرستان گفت: این جلسات با محوریت تولید و اشتغال متفاوت با دیگر جلسات می باشد چرا که این افراد با همت، تلاش و تحمل سختی ها عرصه تولید و اشتغال را پابرجا و پایدار نگهداشته اند.

وی بر حمایت در حدامکان از تولیدیها  با تلاش ها و پیگیری های مجموعه دستگاههای دولتی شهرستان اعلام آمادگی کرده گفت:  امیدواریم میانه در عرصه تولید و اشتغال پیشتاز بوده و در رتبه برتراستانی قرار گیرد.

شکری به وجود موانعی از قبیل وثیقه، ضامن و معوقات بانکی را از جمله موانع بر سر راه ارائه تسهیلات عنوان نموده افزود: سعی در رفع این موانع داریم و خوشبختانه علی رغم مشکلات شاهد تحرک چرخ های اقتصاد مملکت به دست دولت و بخش خصوصی هستیم  که راه اندازی طرح های بزرگی چون کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه و روند اجرای پروژه هایی چون نیروگاه بادی آقکند با ۳۰ درصد پیشرفت و ایجاد اشتغال در حال حاضر برای ۸۰ نفر،  نمونه هایی از این تحرکات در شهرستان میانه به شمار می رود.

فرماندار ویژه میانه گفت: با راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد میانه، فرصتی بزرگ در زمینه اشتغال در شهرستان به وجود آمده و اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر در کارخانه فولاد، حرکتی بزرگ محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: در بخش ذوب که فاینانس آن تامین شده و  کار اجرایی آن با قدرت و سرعت تمام، به پیش می رودافزود:  با پایان این طرح،  حداقل  برای ۴۰۰  نفر اشتغالزایی خواهد شد.

شکری با اشاره به حل کلیه مسائل اداری و خریداری زمین، از کلنگ زنی گاوداری ۶ هزار رأسی در آینده ای نزدیک خبر داده، افزود: با آغاز به کار ساخت این پروژه، بالای ۱۰۰ نفر فقط  در زمینه عمرانی آن فعالیت خواهند کرد که  با راه اندازی گاوداری، بطور مستقیم و غیرمستقیم شاهد ایجاد بیش از یکهزار نفر اشتغال خواهیم بود.

فرماندار میانه گفت: پروژه راه آهن میانه-اردبیل فعال بوده  و ۲۰۰ نفر بومی میانه در این پروژه مشغول به کار هستند و نیرویی از دیگر نقاط کشور برای اشتغال در این پروژه حضور ندارد.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات خوب از سوی دولت  و راه اندازی و آغاز به کار مجدد برخی کارگاههای تولیدی و صنعتی در شهرافزود:  صدای پای توسعه، اندک اندک درشهرستان میانه به گوش می رسد.

شکری به تخصیص یک و نیم میلیارد دلار برای توسعه روستایی معادل ۵۰ هزار میلیارد ریال و معادل این مبلغ را از سوی بانکها  افزود: دستورالعمل اجرایی این امر در دست نهایی شدن می باشد که  با اجرای آن شاهد اعطای تسهیلات ویژه در جهت رونق صنایع روستایی خواهیم بود.

وی طرح منطقه ویژه اقتصادی درمیانه که  به تصویب استان رسیده  و برای تصویب درهیئت دولت، ارجاع داده شده  را  حرکتی بزرگ در شهرستان میانه عنوان نمود.

فرماندار میانه اضافه کرد: بزرگان و دولتمردان میانه ای حاضر در پست های مختلف مدیریتی در اقصی نقاط کشور می توانند کمک و فرصت بزرگی برای شهر مادری خود باشند که خوشبختانه برخی از آنها صمیمانه و مجدانه حامی میانه بوده  و در مقابل، افرادی هستند که با ارتقای میانه ای ها در پست های مختلف ناراحت هستند و باید اذعان کرد، چنین افرادی از روال عادی دنیا، بیش از ۱۰۰ ها سال عقب هستند.

وی بر لزوم شناسایی تمامی امکانات و فرصتها توسط اداره صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده گفت: اگر طرح پایانه صادراتی و ایجاد دفتر گمرکی شهرستان میانه محقق شود زمینه برای رونق شهرستان در ابعاد مختلف فراهم خواهد شد که این امر نیز نیازمند همدلی، همفکری و انسجام تمامی دستگاههای شهرستان است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت