×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه: بخش اعظمی از تولید ثروت و درآمد برعهده کشاورزان است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید شکری در جلسه شورای مدیران جهاد کشاورزی استان در شهرستان میانه با تبریک انتخاب مهری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بعنوان مدیر نمونه کشوری در سال گذشته افزود: این امر نشان از تلاش و زحمات شبانه روزی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در جهت رونق بخشی به بخش کشاورزی استان است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه کشاورزی در اشتغال و درآمدزایی برای مردم افزود: در شهرستان میانه ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داریم که از این میزان ۵۰ هزار نفر شاغل در بخش کشاورزی هستند و باید گفت: نه تنها در شهرستان میانه بلکه در اکثر استانها شاهد افزایش شاغلین در حوزه کشاورزی هستیم که در بحث درآمد نیز شاهد افزایش در این حوزه هستیم.

شکری با بیان اینکه در شهرستان میانه کاشت برنج در ۵ هزار هکتار سبب درآمدزایی ۵۰۰ میلیارد ریالی، برداشت ۱۵۶ هزار تن سیب با درآمدزایی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی و کاشت گندم در سطح ۶۹ هزار و ۷۰۰ هکتار سبب درآمدزایی ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد ریالی است گفت: دو سوم درآمدهای شهرستان از بخش کشاورزی است.

وی به عقب ماندگی بخش کشاورزی از نظر راندمان نسبت به کشاورزی در دنیا گفت: صنایع تبدیلی و تکمیلی از ضرورتهایی که می تواند به افزایش بهره وری بیشتر و افزایش راندمان کمک کند.

فرماندار میانه به ضعف تغییر فرهنگ در مردم در یکپارچه سازی اراضی، استفاده از سموم و کودهای شیمیایی و الگوی کشت اشاره کرده گفت: باید با فرهنگ سازی و ترویج به تغییر فرهنگ مردم کمک کرد. وی از مشارکت خوب مردم در آبیاری تحت فشار خبر داده گفت: ۱۲ روستا با ۱۲ تعاونی در انجام ۲ هزار هکتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش مشارکت نموده اند که ۷۰۰ هکتار نیز به آن اضافه شده که در شهرستان و در مجموع ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار به اجرا رسیده و در سال جاری نیز ۲ هزار هکتار به اجرا می رسد.

شکری از تشکیل ستاد تسهیل در سرمایه گذاری شهرستان خبر داده افزود: استعلامات بین ادارات، امور اداری و واگذاری زمین به سرمایه گذاران زمانبر است که در این خصوص انتظار داریم تا با تفویض اختیار این مسائل در شهرستان رفع شود.

وی همچنین گفت: در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی نیاز به تغییر کاربری نیست اما این امر اعمال نمی شود که امیدواریم با تعریف راهکارهایی از مشکلات حوزه کشاورزی کاسته شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت