×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: مهمترین شاخصه و محور نظام اسلامی ایران مشارکت مردم در اداره امور خود می باشد

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در مراسم انتخابات شورای دانش آموزی شهرستان که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه مریم برگزار شد افزود: مشارکت مردم در اداره امور خود میسر نخواهد شد مگر با انتخابات و ساز و کارهای آن برای مشارکت آنها که انتخابات شوراهای دانش آموزی نیز از جمله این انتخابات برای حضور  و مشارکت دانش آموزان در اداره امور مدرسه می باشد.

وی با بیان اینکه در اصول و تعالیم نظام اسلامی ایران که برگرفته از اسلام و قرآن کریم است به امر شورا و مشارکت مردم تاکید شده است با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که مساله آموزش و پرورش و فرهنگ را از مهمترین موضوعات کشور برشمرده اند افزود: امروزه با تشکیل شوراهای دانش آموزی اندیشه ورزی و تصدی گری در مقاطع مختلف از سوی این دانش آموزان تمرین و ممارست می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه، استفاده  از اندیشه های خود دانش آموز و بستر سازی برای حضور آنها با بیان ایده، فکر و اندیشه در راستای  ورود به اجتماع و در دست گرفتن اداره امور جامعه را از اهداف مهم تشکیل شورای دانش آموزی عنوان نمود.

مشایخی با اذعان بر اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی نمونه کوچکی از انتخابات بزرگ کشوری است بر اصل صداقت و راستی در تمامی انتخابات تاکید کرده گفت: صداقت، درستی و شجاعت در بیان مسائل  و در زمان تبلیغات شورای دانش آموزی از اصولی است که کاندیداهای شورای دانش آموزی  از هم اکنون  یاد می گیرند و باید رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه علم آموزی توام با پرورش است و پرورش ایده ها یکی از ثمرات انتخابات و شوراهای دانش آموزی است بر لزوم توجه به موضوع پرورش در کنار مسائل آموزشی برای شکوفا کردن استعداد و ظرفیتهای دانش آموزان تاکید کرد.

مشایخی در پایان با اشاره به اینکه والدین نیز در راستای تکمیل امر پرورش دانش آموزان از سوی مدرسه وظایفی بر عهده دارند گفت:  اولیای مدارس و والدین باید کاری کنند تا استعداد، اندیشه ورزی و تصدی گری دانش آموزان شکوفا شود که با این امر شاهد رونق بیش از پیش در عرصه های مختلف آموزشی و فرهنگی توسط دانش آموزان خواهیم بود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت