×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۸:۰۲
it is true
true
true
برگزاری دومین همایش فصلی انجمن های حمایت از زندانیان استان آذربایجان شرقی در میانه

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در این همایش ضمن قدردانی از انجمن حمایت از زندان میانه در حمایت از زندانیان و خانواده های آنها به نقش تاثیرگذار آنها و اثرات مطلوب وجود این انجمن در شهرستان اشاره کرد.

حمید شکری با اشاره به موفقیتها و رتبه های استانی انجمن حمایت از زندانیان میانه این امر را ناشی از تعامل، همکاری و وحدت رویه در اعضای انجمن و حضور پررنگ خیرین و برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده کوتاه مدت و درازمدت برای فعالیتهای انجمن عنوان نمود.

وی با بیان اینکه زندانیان، هر چند مقصر ولی انسانهای دردمندی بوده و باید بسیاری از حقوق شهروندی در حق آنها رعایت و حفظ شود.

فرماندار میانه  مشکلات معیشتی خانواده های زندانیان، مکان و عدم همخوانی حجم زندانیان با میزان فضای فیزیکی و امکانات رفاهی زندان را از جمله مشکلات حوزه زندانهای کشور و به تبع آن در میانه برشمرده، خواستار ارائه تدابیری برای رفع این مسائل شد.

شکری با اشاره به آمار  پرونده های ورودی به دستگاه قضایی، افزود: این آمار برای کشوری با سابقه و دارای تمدنی کهن و با فرهنگ و آیین الهی و اسلامی ضعف بزرگی محسوب شده و در راستای کاهش این آمار نیاز به حل ریشه ای مشکلات است.

فرماندار میانه گفت: ارتقای جایگاه انجمن در گرو حمایت بیشتر از سوی مسئولین و خیرین است که امیدواریم با حمایتهای همه جانبه شاهد کاهش و در نهایت رفع مشکلات در این حوزه باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب میانه نیز در این همایش به نقش مثبت و حمایتی انجمن در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از زندانی شدن سرپرست خانواده اشاره کرد.

سعید کشاورز امامی در ادامه گفت: انجمن حمایت از زندانیان نهادی است که بدون هیچ بودجه ای از طرف دولت و از طریق خود انجمن، مردم و خیرین اداره می شود گفت: حمایت از خانواده زندانیان و تاثیر آن در جلوگیری از تبعات منفی مشکلات اقتصادی بر خانواده زندانیان امری ضروری است که در این راستا می توان با فراهم  کردن زمینه های اشتغال برای زندانیان و خانواده آنان،  ایجاد واحدهای تولیدی و غیره از بروز آسیبهای جدی اجتماعی و خانوادگی از قبیل طلاق و سایر معضلات اجتماعی پیشگیری نمود.

دادستان میانه در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد انجمن حمایت از زندانیان میانه پرداخته، گفت: آزاد سازی ۲۰ نفر از زندانیان در سال جاری با هزینه ۲۶۵ میلیون و ۴۸ هزار ریال ، پرداخت هزینه های مستمری خانواده های تحت پوشش به صورت ماهانه در مجموع به مبلغ ۵۵۶ میلیون ریال، تحویل سبد کالا در ۲ نوبت، کمک به ستاد دیه استان به منظور آزادسازی زندانیان واجد شرایط در سال جاری به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال از را از مهمترین فعالیتهای انجمن خواند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false