×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: پدافند غیر عامل چتر نجات جامعه در برابر تهدیدهاست

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در آیین زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه تیزهوشان دخترانه فرزانگان گفت: تجهیز دانش آموزان و دانشجویان به دانش و فن آوری روز و آگاهی همه جانبه، پدافندی غیرعامل در برابر تهدیدات داخلی و خارجی است.
وی با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل و تشکیل سازمانی در این راستا گفت:  پدافند غیر عامل در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مورد نیاز می باشد برای مثال در بعد فرهنگی دانش آموزان باید با مجاهدت معلمان پله های علم و ترقی را پیموده و بعنوان آینده سازان جامعه در حوزه های مختلف ایفای نقش نموده و در برابر تهدیدات در این رابطه کارساز باشند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بعنوان نهاد علمی، آموزشی و پرورشی با بزرگترین قشر آموزش پذیر، بیشترین آسیب پذیری را دارد گفت: آموزش و پرورش یکی از  نهادهای مورد نظر در پدافند غیر عامل و یکی از نهادهایی است که مورد هجمه های فرهنگی، عقیدتی و اسلامی قرار می گیرد.
مشایخی تاکید کرد: باید در آموزش و پرورش آسیب های کالبدی، اجتماعی و فرهنگی مدارس را شناسایی، مقابله و با رعایت اصول پدافندی آسیب ها را به حداقل رساند.
وی تهاجم فرهنگی را تهدیدی برای دانش آموزان و دانشجویان ذکر کرده افزود: این قشر ادامه دهندگان امور پدافند غیر عامل در آینده محسوب شده و باید به تمامی تهدیدها آشنا شوند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه در دوران بعد از انقلاب با آفندهای عامل و غیر عامل بسیاری روبرو بودیم ایستادگی و مقاومت در هشت سال جنگ تحمیلی را پدافند عامل عنوان نموده گفت: غافل شدن از پدافند غیر عامل در این دوران و در برخی زمینه ها  سبب شد تا با هجمه هایی دیگری در داخل روبرو شویم که ترور شخصیتها، بمب گذاری در اماکن و  برخی مراکز  حساس مملکت و دیگر هجمه های فرهنگی سبب ایجاد بار روانی در جامعه می شد.

وی فضاهای سایبری، دیجیتال و الکترونیک را از زیرساختهای حساس مملکت خوانده گفت: مدیریت این فضاها به نفع جامعه می باشد اما اگر مدیریت نشود به تهدیدی بزرگ تبدیل خواهد شد.

وی در پایان به وجود بیش از ۴۰ نوع بلایای طبیعی که می تواند مملکت ما را تهدید کند اشاره کرده افزود: بخشی از بلایای غیر طبیعی نیز ساخته دست بشر می باشد که باید برای تمامی تهدیدها تدابیر و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت