×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
بخشدار کندوان میانه: حمایت از محرومین از خواسته های اصلی نظام است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمود زرین در جلسه ای  با حضور مسئولین ادارات اوقاف استان، شهرستان، بنیاد مسکن و ثبت اسناد رسمی شهرستان به مشکل وقفی بودن  زمینها و عدم امکان اخذ سند رسمی در روستاهای سوطی، توشمانلو، دلیقیز، سنقرآباد، سیه منصور، هندلان، ونجان و حاج یوسفلوعلیا اشاره کرد و گفت:  باید تلاش کنیم تا زمینه برای دلگرمی و رفع گره از مشکلات مردم فراهم شده و از نظر شرعی و قانونی از موقوفات به نحو احسن بهره گیری شود.

وی اضافه کرد: طی تفاهم نامه ای که مابین ادارات اوقاف و ثبت اسناد وجود دارد تلاش بر این شده تا ضمن حمایت  ازحفظ ماهیت اوقافی بودن، مشکل سند و مالکیت  زمینها نیز مرتفع گردد.

بخشدار کندوان همچنین گفت: در روستاهایی که محدوده زمینهای اوقاف مشخص می باشد توسط شورای اسلامی ومعتمدین روستا باید ظرف مدت بیست روز بعد  از تاریخ این صورتجلسه محل ها را مشخص ولیست زمینهای فوق را با نام محلی قدیمی به اداره اوقاف شهرستان معرفی نمایند.

وی با بیان اینکه در روستاهایی که زمین اوقاف و کشاورزان به صورت مشاع می باشد، میزان زمین اوقافی باید مشخص وتوسط افراد خبره و کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری شده به اداره اوقاف شهرستان اعلام شودافزود: در روستاهایی که میزان سهم اوقاف کمتر از یک دانگ باشد باید  زمینهای اوقافی تبدیل به احسن شود که اکثر روستاهای بخش کندوان کمتر از یک دانگ است.

زرین در ادامه افزود:  درصورتیکه پلاکهای فرعی خانه های روستایی قبل از وقفیت به ثبت رسیده باشند وجزء سند وقفی نباشند اداره ثبت پس از استعلام از اداره اوقاف  در راستای تکریم روستاییان که دغدغه نظام و مقام معظم رهبری این قشر زحمتکش می باشندباید  نسبت به صدور سند مالکیت با نظر مثبت اوقاف اقدام نماید.

بخشدار کندوان در پایان خواستار معرفی نفراتی  مطلع و معتمد جهت تسهیل در امور هر یک از روستاها بعنوان نماینده تام الاختیار به بخشداری و اوقاف شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت