×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
دکتر شیویاری نماینده مردم شهرستان میانه:تفسیر تامین اجتماعی در هزینه‌کرد منابع درمانی متفاوت است

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی درخصوص هزینه کرد منابع درمان کارگران تفاسیر متفاوتی دارد، گفت: خطر تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در شرایط فعلی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، یعقوب شیویاری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در ایجاد صندوق واریز حق درمان کارگران باید به قانون عمل کند، گفت: البته در این خصوص برداشت ها متفاوت بوده و تامین اجتماعی و وزارت بهداشت نگرش یکسانی به موضوع هزینه کرد حق درمان ندارند؛ اما مُر قانون دراین مورد باید رعایت شود.

نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه درصورت ادامه بی توجهی های تامین اجتماعی نسبت به اجرای دستور رییس جمهور شاید تحقیق و تفحص از این سازمان در دستور کار قرار گیرد، افزود: حتی در این موضوع خطر استیضاح وزیر رفاه هم وجود دارد؛ زیرا دردوره های گذشته نیز مشخص نبود که ۹ بیست وهفتم حق درمان کارگران درمحل خود هزینه می شود یا خیر.

وی با بیان اینکه هزینه کرد منابع درمان کارگران گاهی به شکل سلیقه ای انجام می شود، تصریح کرد: تامین اجتماعی ممکن است در برخی شرایط به دلیل کمبود منابع مالی از محل درمان کارگران برای بخش های دگیر هزینه کند، اما اجرای قانون در ایجاد صندوق و یا حساب مجزا برای واریز حق درمان کارگران حتی مشکلات حال حاضر درحوزه دارو را نیز مرتفع می کند.

شیویاری با تاکید براینکه ایجاد صندوق واریز حق درمان حتی به درمان مستقیم تامین اجتماعی نیز کمک می کند، گفت: تامین اجتماعی در شرایط فعلی به وزارت بهداشت و درمان بدهکار است، همچنین از دولت هم طلب دارد، به طوری که افراد دارای بیمه های درمانی از بیمارستانی مانند میلاد خدمات درمانی را دریافت کردند؛ اما دولت بخشی از پول بیمه را پرداخت نمی کند، ضمن اینکه این سازمان به وزارت بهداشت بابت خرید خدمات بدهکار است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه با الحاق بیمه سلامت به وزارت بهداشت  هیچ بهانه ای در تاخیر درپرداخت بدهی ها به وزارت بهداشت قابل قبول نیست، افزود: وزارت بهداشت باید با مدیریت منابع دربیمه سلامت بدهی های حوزه سلامت را در زمان مناسب تسویه حساب کند، بنابراین تامین اجتماعی تنها باید حق درمان کارگران را دراین بخش هزینه کند؛ ضمن اینکه اگر کمبود منابع وجوددارد باید با مدیریت هزینه ها را کاهش داد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: مسئولان تامین اجتماعی در همه شرایط تاکید بر دفاع از حق کارگران است، اما عدم اجرای دستور رییس جمهور به نوعی تضیع حقوق کارگران است، البته تامین اجتماعی تفسیرمتفاوتی به جهت هزینه کرد منابع درمان کارگران دارد؛ هرچند که دست هایی پشت پرده شاید  از اجرای دستورات رییس جمهور جلوگیری می کند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت