×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۸:۰۴
it is true
true
true
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه بر لزوم آموزش و فرهنگ سازی در مقابله و برخورد با حوادث و بلایا تاکید کرد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه شهرستان میانه بر لزوم آموزش و فرهنگ سازی در مقابله و برخورد با حوادث و بالایای طبیعی و غیر طبیعی خصوصا در بین دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی با حضور در مانور زلزله در هنرستان شبانه روزی شهید بهشتی با اشاره به اینکه ایران در رده دهم بلا خیز ترین های دنیا شناخته شده افزود: از ۴۳ بلایای طبیعی و غیر طبیعی شناسایی شده در دنیا ۳۳ بلا در کشور ما ممکن الوقوع است.
وی افزود: زلزله از مهمترین و نابود کننده ترین بلایای طبیعی است که قابل پیش بینی نبوده و در کشور ما نیز به وفور اتفاق افتاده است‌.
وی در ادامه با بیان اینکه از سال ۱۲۸۸ تا کنون ۱۴ زلزله ویرانگر در ایران بوقوع پیوسته، با اشاره به زلزله ۶ ریشتری بم در سال ۱۳۸۲ که سبب مرگ هزاران نفر از هموطنانمان گردید اضافه کرد: دولت بعد از این زلزله شروع به بازبینی و ساماندهی مساکن روستایی و احیای بافتهای فرسوده با ارائه برنامه و پرداخت تسهیلات نمود که خوشبختانه با وجود زلزله بیش از ۷ ریشتری در کرمانشاه شاهد کاهش تلفات با ۴۸۲ نفر هستیم، اگرچه خسارات مالی زیادی تحمیل شد.
مشایخی در ادامه گفت: در صد سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار نفر در اثر بلایای طبیعی و غیر طبیعی کشته شده اند گفت: ۷۶از این آمار درصد بر اثر زلزله، ۱۳ درصد بر اثر سیل و ۱۱ درصد نیز بر اثر سایر بلایا از جمله رعد و برق بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه دانش آموزان می توانند نقش اصلی را در آگاه سازی خانواده ها در مواقع بروز بلایا از جمله زلزله داشته باشند تاکید کرده گفت‌: وجود آموزش قبل از بروز بحران از اهمیت ویژه ای در کاهش تلفات و خسارات احتمالی برخوردار است‌.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false