×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
بخشدار کندوان : بهینه سازی در مصرف آب زمینه ساز توسعه و تولید محصولات کشاورزی مرغوب است

بخشدار کندوان میانه با بیان اینکه کمبود آب شرب و کشاورزی یک مشکل جهانی است افزود: بهینه سازی در مصرف آب سبب توسعه و تولید محصولات کشاورزی مرغوب است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمود زرین با حضور در بین کشاورزان روستای مونق و در جهت استفاده از اعتبار دولتی برای اجرای روش های نوین آبیاری تاکید کرد: باید نسبت به کنترل مصرف و هدفمند کردن بهره برداری از منابع آبی اقدامات سریع صورت گیرد.
وی اضافه کرد: با استفاده از شبکه پایاب و سیستم آبیاری مکانیزه هدر رفت آب کاهش یافته و ضمن پایین آوردن بهای تمام شده محصولات تولیدی زمینه دستیابی به سطوح بالای درآمدی فراهم می شود‌.
زرین ضمن تشویق اهالی روستای مونق جهت استفاده از سیستم آبیاری مکانیزه گفت: تلاش برای تولید ارزش افزوده زمینه ساز ایجاد اشتغال و درآمد پایدار بوده و با استفاده از پتانسیل های موجود و با بهره گیری از بسته های حمایتی دولت در زمینه های کشاورزی و صنایع تبدیلی که در چند سال اخیر شاهد افزایش آن هستیم می توان مشکل اشتغال و بیکاری در منطقه را حل کرد.
بخشدار کندوان در ادامه از اجرای ۴۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد صومعه کبودین با مشارکت اهالی و دولت خبر داده گفت: دولت ۳۰ میلیارد ریال به روشهای نوین آبیاری در روستای مونق اعتبار اختصاص داده که در صورت استقبال اهالی از این امر شاهد مصرف هدفمند و بهینه آب کشاورزی در این روستا و توسعه کشاورزی خواهیم بود.
زرین مطالعه زندگی افراد موفق و استفاده از تجربه دیگران را عامل پیشرفت و تعالی دانسته و از کشاورزان روستای مونق خواست تا ضمن پیگیری مطالعه اجرای پروژه نسبت به صنعتی کردن کشاورزی و خروج از حالت سنتی قدم های اساسی و جدی بردارند.
گفتنی است در پی عدم رغبت اهالی روستای مونق برای استفاده از کمک ۳۰ میلیارد ریالی در جهت استفاده از آبیاری نوین و مکانیزه یک جلسه با اهالی در بخش و دو جلسه در روستا تشکیل گردیده است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت