×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه برخی سخت گیریها را مانعی بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی خواند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: سخت گیری هایی از جانب برخی ادارات استانی مانعی بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی و   در نهایت صدمه به استان است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید شکری در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با حضور بهبودی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، طولانی بودن پروسه استعلامات توسط دستگاههای اجرایی استان از جمله تغییر کاربری اراضی، مشکل واگذاری اراضی ملی داخل حریم شهر به سرمایه گذاران، طولانی بودن تخصیص آب به واحدهای تولیدی در سازمان آب منطقه ای و عدم قبول طرح برای ضمانت توسط برخی از بانکها را از جمله مشکلات بر سر راه اقتصاد مقاومتی و در نهایت توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان خوانده خواستار رفع این مشکلات شد.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد شهرستان در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و تولیدی از سوی دولت و بخش خصوصی در خصوص ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان از برگزاری ۹ جلسه در حوزه رفع موانع تولید با ۴۸ مصوبه که ۳۴ مصوبه آن اجرا شده و ۱۴ مصوبه در دست اقدام است خبر داد.

شکری به برگزاری ۱۵ جلسه در حوزه جذب سرمایه گذار با ۱۵ مصوبه که ۷ مورد آن اجرا شده و ۸ مورد در دست اقدام است اشاره کرده گفت: در بازاریابی و نمایشگاه نیز ۲ جلسه با خروجی ۱۲ مصوبه برگزار شده که ۶ مورد اجرا شده، ۴ مورد در دست اقدام بوده و برای ۲ مورد اقدامی صورت نگرفته است.

فرماندار میانه در حوزه توسعه روستایی با بیان اینکه در این راستا ۱۵ جلسه با ۱۴۰مصوبه تشکیل شده که ۱۰۱ مورد عملی شده، ۳۶ مورد در دست اقدام بوده و ۳ مورد عملی نشده است افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز شاهد برگزاری ۹ جلسه با ۸۸ مصوبه بودیم که ۴۷ مورد اجرا شده و ۴۱ مورد  در دست اقدام است که در مجموع ۵۰ جلسه با ۳۰۳ مصوبه داشتیم که ۱۹۵ مصوبه اجرا شده و ۱۰۳ مصوبه در دست اقدام بوده  و ۵ مورد عملی نشده است.

شکری همچنین  با اعلام ثبت ۳۳ طرح صنعتی از شهرستان در سایت بهین یاب از معرفی تنها ۱۰ طرح به بانکها برای ارائه تسهیلات از سوی استان خبر داده گفت: در بخش کشاورزی نیز ۸۷ متقاضی داشتیم که در این سایت ثبت نام کرده اند که ۲۷ مورد مصوب شده و تنها ۲ طرح به بانکها معرفی شده  که با توجه به قرار گرفتن در فصل آخر سال این امر نشان از نادیده گرفتن مطالبات شهرستان است.

وی همچنین با اشاره به  گستردگی مشارکت بالای مردم در اجرای پروژه های عمرانی از جمله آب و راه و غیره گفت: برای مثال در بخش کندوان شاهد مشارکت ۱۸ روستا در حوزه آب و راه هستیم که از استان انتظار داریم تا در حوزه برنامه ریزی برای مشارکت کنندگان در اجرای طرح ها تسهیلات ویژه در نظر بگیرند تا شاهد گشایش بیشتری در راه توسعه شهرستان باشیم.

شکری اجرای باند میانه به تبریز، حل مشکلات بر سر راه آبرسانی به میانه، تخصیص تسهیلاتی از محل توسعه روستایی به حوزه دامپروری، تعیین تکلیف پروژه های مشارکتی، رفع مشکل واگذاری زمین و اخذ مجوزهای لازم در خصوص ایجاد مجتمع گردشگری و رفع زمانبر بودن مسائل اداری در استان را خواستار شد.

بازدید از واحدهای تولیدی مشکل دار شهرستان  از جمله شرکت تیوا صنعت، واحد پرورش قارچ خوراکی و واحد تولید بلوک های بتنی از برنامه هایی بود که بعد از جلسه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، انجام شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت