×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
شیرین‌ترین لحظه زندگی شهید«علی خوش لفظ» چه بود؟

شیرین‌ترین لحظه برای «علی خوش لفظ»به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،خلیل عزیزی با بیان اینکه بیش از ۳۵ سال با شهید خوش لفظ دوست بودم اظهار داشت: در دفاع مقدس همیشه همراه یکدیگر بودیم و او فرمانده‌ای شجاع و دلسوز بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های این شهید بزرگوار افزود: شجاعت و مردانگی از ویژگی‌های بارز “علی‌آقا” بوده و همدم و مونس پدران و مادران شهدا بود و همواره از آن‌ها دلجویی می‌کرد.

عزیزی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس به رزمندگان و نیروهایش خیلی اهمیت می‌داد و همیشه سعی کرد مشکلشان را برطرف کند تا جایی که یادم هست وقتی شهید “علی آقا محمدی” در سومار به شهادت رسیده و پیکرش در میدان مین جا مانده بود، بارها خواست که برود و شبانه پیکرش را برگرداند، اما دیگران مانع شدند چون خطر داشت.

دوست و هم‌رزم قدیمی جانباز شهید علی خوش لفظ تصریح کرد: پس از جنگ نیز یار و رفیق رزمنده‌ها بود و روحیات آن دوران را حفظ کرده و همان‌طور که در جبهه پشت خاک‌ریز تا آخر کنار بچه‌ها می‌ایستاد، پس از جنگ نیز همان صمیمیت را حفظ کرده بود.

عزیزی گفت: شهید خوش لفظ علاوه بر مجروحیت شیمیایی به دلیل اصابت ترکش به کمر و آسیب‌دیدگی نخاع، درد فراوانی را تحمل می‌کرد، اما هیچ‌گاه گلایه نکرد و شیرین‌ترین لحظه برایش، دیدار با مقام معظم رهبری بود و می‌گفت: “وقتی آقا مرا در آغوش گرفت، همه دردها فراموشم شد”.

وی با اشاره به دغدغه‌های این شهید بزرگوار نیز تصریح کرد: بر اطاعت از ولی‌فقیه و گوش به‌فرمان رهبر بودن خیلی تأکید داشت و همیشه می‌گفت: “امام خامنه‌ای را تنها نگذارید”.

عزیزی عنوان کرد: جمع‌کردن بچه‌های جنگ دورهم از دیگر دغدغه‌هایش بود و می‌گفت باید کنار یکدیگر باشیم تا بتوانیم مشکلات را تحمل کرده و یاد آن روزهای سخت را زنده نگه‌داریم.

وی مطرح کرد: هرگز ندیدم که نماز شب شهید خوش لفظ ترک شود و همیشه حتی در شرایط سخت جنگ، نمازش را می‌خواند.

عزیزی با اشاره به آخرین دیدارش با این شهید بزرگوار نیز گفت: شب گذشته و چند ساعت آخر پیش از شهادت بود که بالای سرش رفتم، پزشک معالجش گفت: “بی‌هوش است و متوجه نمی‌شود”، اما وقتی صدایش کردم، چشمانش را باز کرد و چند ساعت بعد در بامداد برای همیشه ما را ترک کرد.

جانباز شهید علی ‌خوش لفظ، راوی کتاب “وقتی مهتاب گم شد” و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود که پس از سال‌ها تحمل درد و رنج بامداد امروز چهارشنبه ۲۹ آذر به درجه رفیع شهادت نائل‌آمده و به جمع یاران شهیدش پیوست.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

Source: باشگاه-وبگردی

true
برچسب ها :
true
false
true

false
طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا