×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۰۳:۲۹
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: پشتیبانی برای ریشه کنی بی سوادی تکیلف شرعی و جریان مهم فرهنگی است

محمدرضا مشایخی در جلسه پیشتیبانی سواد آموزی  شهرستان میانه گفت: تحقق ریشه کنی بی سوادی در جامعه اسلامی امروز که مورد رصد مجامع بین المللی است، وظیفه همگانی از جمله مسئولین و دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، وی شناسایی بی سوادین را از جمله وظایف آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، ثبت احوال و پایگاههای بسیج خوانده افزود: دستگاههای متولی، تمام تلاش خود را  برای انسداد مبادی ورودی بی سوادی به کار بسته است.

مشایخی در ادامه خواستار همکاری ادارات و نهادها  با آموزش و پرورش در شناسایی جامعه هدف آموزشی و کلیه بی سوادین جامعه که به دلایل مختلف از آموزش بازمانده اند شده افزود: محرکهای تشویقی در این خصوص از سوی نهادها باید اعمال شده و در به روز کردن نحوه عمل در این زمینه اقدام شود.

وی شناسایی کارگران و اصناف بی سواد و کودکان کار جا مانده از تحصیل را از وظایف مجمع امور صنفی، اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان نموده افزود: باید از ظرفیتهای بومی و منطقه ای و ائمه جماعات در روستاها و مناطق دورافتاده و محروم جهت آگاهی دهی در جهت ریشه کنی بی سوادی استفاده نمود .

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  بی سوادی در جامعه را سبب بروز مشکلات و آسیبهای بسیار اجتماعی عنوان نموده افزود: پشتیبانی سواد آموزی برای خانواده های تحت پوشش زندانیان نیز از ضروریات مهم در کاهش آسیبهای اجتماعی است.

مشایخی بر استفاده از ظرفیت بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در بخش ها و روستاها برای پشتیبانی سواد آموزی تاکید کرد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت : به استناد آمار نفوس اداره ثبت احوال و گزارش شبکه بهداشت بنا بر  جامعه هدف  فعالیت های سواد آموزی که بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ ساال را پوشش میدهد در بخش شهری از  مجموع ۸۴۵۱ مرد  و ۸۰۲۸ زن ۲۰۰۰ نفر ودر بخش روستایی از ۴۴۹۴ مرد و ۴۱۹۰ زن   حدود ۳۰۰۰ نفر بیسواد هستند  که در مجموع نزدیک ۵۰۰۰ نفر بی سواد   در منطقه وجود دارد   .

ساجدی فر ادامه داد  : خوشبختانه در تحقق اهداف ابلاغی سواد آموزی  از سوی اداره کل از حد انتظارات منطقه ای بالاتر بودیم  که این امر نشان دهنده روند رو به رشد فعالیت های سواد آموزی منطقه است ولی با این وجود نیز باید تلاش تمامی دستگاه های  مربوطه برای ریشه کن کردن کامل بی سوادی با حد اکثر توان ادامه یابد.

 وی افزود آماده همکاری با زندان ها برای برگزاری کلاس های سواد آموزی در زندان  و همچنین آموزش  برای خانواده های زندانیان هستیم .

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false