×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار میانه: بی سوادی در جامعه سبب بروز مشکلات و آسیبهای اجتماعی است

 جلسه ستاد پشتیبانی سواد آموزی منطقه میانه با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار میانه ،معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه و رئیس اداره واگذاری های استان برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مشایخی با ابراز رضایت از دستاوردها و فعالیت های سواد آموزی منطقه گفت :فعالیت های سواد آموزی منطقه در این مدت از روند رو به رشدی بر خوردار بوده  و لی هنوز با استاندارد های جهانی فاصله داریم و متاسفانه افراد بی سواد در منطقه و بخصوص بافت روستایی وجود دارد که برای حل این مشکل تمام دستگاه های ذی ربط باید با یکدیگر همکاری حد اکثری داشته باشند .

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار میانه افزد : برای شناسایی کودکان کار و تلاش برای بهره مندی  آنها ازنعمت تحصیل ،باید نگاه ویژه ای داشت که شناسایی کارگران ، افراد بی سواد و کودکان کار  جا مانده از تحصیل از وظایف مجمع امور صنفی، اداره صنعت و معدن و تجارت و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  است .

وی ادامه داد: باید از ظرفیت مناسب ائمه جماعات در روستاها ، مناطق دورافتاده و محروم جهت آگاهی بخشی در جهت ریشه کنی بی سوادی استفاده نمود .

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  بی سوادی در جامعه را سبب بروز مشکلات و آسیبهای اجتماعی  بسیارعنوان نمود و افزود: پشتیبانی سواد آموزی برای خانواده های تحت پوشش زندانیان نیز از ضروریات مهم در کاهش آسیبهای اجتماعی است .

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت : به استناد آمار نفوس اداره ثبت احوال و گزارش شبکه بهداشت بنا بر  جامعه هدف  فعالیت های سواد آموزی که بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ ساال را پوشش میدهد در بخش شهری از  مجموع ۸۴۵۱ مرد  و ۸۰۲۸ زن ۲۰۰۰ نفر ودر بخش روستایی از ۴۴۹۴ مرد و ۴۱۹۰ زن   حدود ۳۰۰۰ نفر بیسواد هستند  که در مجموع نزدیک ۵۰۰۰ نفر بی سواد   در منطقه وجود دارد   .

ساجدی فر ادامه داد  : خوشبختانه در تحقق اهداف ابلاغی سواد آموزی  از سوی اداره کل از حد انتظارات منطقه ای بالاتر بودیم  که این امر نشان دهنده روند رو به رشد فعالیت های سواد آموزی منطقه است ولی با این وجود نیز باید تلاش تمامی دستگاه های  مربوطه برای ریشه کن کردن کامل بی سوادی با حد اکثر توان ادامه یابد.

 وی افزود آماده همکاری با زندان ها برای برگزاری کلاس های سواد آموزی در زندان  و همچنین آموزش  برای خانواده های زندانیان هستیم .

 

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت