×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
مرغ گران‌تر می‌شود؟!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عطاالله حسن‌زاده با انتقاد از افزایش سرسام آور هزینه ها افزود: با مروری بر قیمت مرغ طی سه سال گذشته، با در نظر گرفتن نرخ تورم و نیز بالا رفتن دستمزدها قیمت مرغ افزایش نداشته و مرغدار هزینه های بالایی را متحمل شده است.

حسن زاده گفت: با افزایش نرخ نهاده ها در این مدت تلاش ما و نیز اعتراض مرغدارها برای کاهش نرخ آن بی نتیجه ماند و بعید به نظر میرسد که قیمت نهاده ها کاهش یابد؛ یک ماه گذشته اوج افزایش قیمت نهاده ها را داشتیم که با قیمت عرضه مرغ همخوانی ندارد و ستاد تنظیم بازار باید تصمیم درستی اتخاذ کند تا قیمت تضمینی کمکی برای مرغدار و تولید باشد.

وی با توجه به افزایش قیمت نهاده ها، تغییر نرخ مرغ را لازم دانست و اظهار داشت:نسبت به بالا رفتن تورم و نیز افزایش نرخ نهاده ها و باقی ماندن در این سطح، در قیمت گوشت باید تجدید نظر شود و قیمت باید تغییر کند.

حسن زاده ادامه داد: دولت باید حمایت لازم را در بحث خرید پشتیبانی امور دام انجام دهد و ستاد تنظیم بازار نیز باید تصمیم درستی اتخاذ کند تا قیمت تضمینی کمکی برای مرغدار و تولید باشد. با ثابت ماندن قیمت مرغ صنعت مرغداری تعطیل خواهد شد، چرا که مرغداران نسبت به نرخ تورم و بالا رفتن هزینه ها با زیان قابل توجهی روبرو هستند.

وی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۸۰۰ است که با قیمت بازار متفاوت است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسریمرغداران گوشتی ایران   در پاسخ به این سوال که آیا بیماری حاد تنفسی بر قیمت مرغ گوشتی تاثیر داشته است یا خیر بیان داشت: خیر، بیماری مرغ‌های تخم گذار ارتباطی با مرغ های گوشتی ندارد و قیمت مرغ با شرایط تولید مرغ گوشتی کشور در ارتباط است.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

Source: باشگاه-وبگردی

true
برچسب ها :
true
false
true

false
طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا