×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: مشارکت اجتماعی جوانان از مهمترین سرمایه های اجتماعی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه مشارکت اجتماعی یکی از مولفه های اصلی و اساسی سرمایه های اجتماعی است افزود: جوانان می توانند در مشارکت اجتماعی نقش پویا و فعالی داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان گفت: در حوزه جوانان خود جوان از محورهای مهم به شمار می روند که باید از توانایی، خلاقیت و نوآوری آنها در جهت جهش امور خود آنها و مساعدت در امور عمومی کشور بهره برد که نهایتا منجر به مشارکت اجتماعی پویای آنها خواهد شد.
وی سمنها و دیگر تشکیلات جمعی با استفاده از روحیه جمعی در این تشکیلات را گام مهی برای قدم برداشتن در مشارکتهای اجتماعی خواند.
مشایخی با اشاره به اینکه فضای مجازی که در دید عموم و در کلیت آسیب به شمار می رود افزود: فضای مجازی بحثی فن آورانه و نوآورانه در جهت تسهیل امور عامه به شمار می رود اما اگر به طور صحیح مدیریت نشود می تواند آسیب زا باشد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه با تاکید بر اینکه مواظبت و حفظ نظام و تمامی ارکان آن وظیفه همگانی است گفت: یکی از راههای شکنندگی فضای سیاسی کشورمان فضای مجازی است که از طرف معاندین و مخالفین نظام طراحی شده اما می توان با در نظر گرفتن جنبه مثبت و منفی این فضا که جنبه منفی آن می تواند ابعاد گسترده تری از امور جوانان را به مخاطره اندازد و با مدیریت و برنامه ریزی صحیح کاری کرد که این فضا به طور سالم در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گیرد.
مشایخی در ادامه با بیان اینکه نظام اسلامی ایران همواره مورد مخاطره، تهدید و هجمه قرار دارد افزود: راههای تهدید هر روز هر ساعت و هر لحظه در حال تغییر بوده و سرعت و نوع فضاهای مجازی نیز در حال گسترش و تغییر می باشد و بنا بر این باید انواع مصونیت ها در جهت حفظ جوانان و جامعه با استفاده از روشهای نو آورانه باشد.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از آسیبهای جدی در جامعه به شمار می رود افزود: ما درصدد قطع و یا ممانعت برای استفاده از فضای مجازی نیستیم اما باید روشهای صحیح استفاده از این فضاها توسط ارگانها و نهادهای ذیربط به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.
مشایخی به موضوع ساماندهی ازدواج جوانان و ورود برخی تشکیلات اداری و مردم نهاد به این عرصه اشاره کرده افزود: باید ضابطه مند تر و به صورت اساسی به این موضوع مهم توجه شود که در این خصوص نیز شاهد تصویب تسهیلات ویژه ازدواج و افزایش آن به ۱۵۰ میلیون ریال با تسهیل در پرداخت و ضامن هستیم.
وی خواستار استفاده از توان و ظرفیت دستگاهها در تسهیل امر ازدواج جوانان و ارائه گزارش دقیق در امور ساماندهی جوانان از سوی دستگاههای متولی امر شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت