×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
فرماندار ویژه شهرستان میانه بر کاهش آمار بی سوادی در شهرستان تاکیدکرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به وجود ۵ هزار بی سواد مطلق در شهرستان میانه بنابر آمار استخراجی شبکه بهداشت از خانه های بهداشت برکاهش آمار بی سوادی در شهرستان  تاکید کرده گفت: این افراد در سنین بین ۱۰ تا ۴۹ قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید شکری در جلسه سواد آموزی شهرستان با اشاره به تاریخچه سواد آموزی و سیر تکاملی کشورهای مختلف و تجارب آنها، گفت: ریشه کنی بی سوادی از خواسته های اصلی بنیانگذار کبیر انقلاب(ره)، مردم و مسئولین می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه بی سوادی عامل مهمی درایجاد فقر، تسلط دشمنان و استبداد داخلی به شمار می رود افزود: در راستای ریشه کنی این عوامل بود که به سوادآموزی و رشد سواد در جامعه توجه ویژه شد.

فرماندار میانه بر شناسایی عوامل بی سوادی در شهرستان اشاره کرده افزود: باید با برنامه ریزی اساسی و درست به ریشه کنی بی سوادی اقدام نمود.

شکری با بیان اینکه نباید هیچ مانعی بر سر راه سواد آموزی باشد بر لزوم آمار دقیق در بخش ها و دهستانها و شناسایی افراد بی سواد تاکید کرده افزود: باید با زمینه های فرهنگی به پیش رویم که یکی از آنها مطرح نمودن این امر در جلسات شورای فرهنگ عمومی است تا مانعی فرهنگی بر سر راه سواد آموزی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از ۴۰ سال انتظارات سواد آموزی در شهرستان میانه محقق نشده و ۴درصد جمعیت شهرستان بی سواد است گفت: باید با سوق دادن خیرین به سمت سواد آموزی شاهد انقلابی بزرگ در این عرصه باشیم که این امر نیازمند خروج از سیستم دولتی  بنا بر محدودیتها و بهره گیری از مشارکت مردم و خیرین می باشد.

در ادامه جلسه ساجدی فر به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه سواد آموزی  پرداخت.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت