×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
امام جمعه شهرستان میانه : قرآن کتاب زندگی بندگان است

حجت‌الاسلام عبدالله محمدی، امام جمعه شهرستان میانه با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و آخرت بندگان است، گفت: قرآن را باید فهمید و به آن عمل کرد و در آیه ۲۴ سوره محمد می‌خوانیم: آیا تدبر در قرآن نمی‌کنند یا قفل بر دلهایش زده شده ‌است؟

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، امام جمعه میانه با اشاره به فرموده پیمغبر(ص) یادآور شد: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند: به کتاب خدا تمسک بجویید که در آن خبر گذشتگان و آیندگان شما است. قرآن حاکم عادلی است در میان شما قرآن جدی وقطعی و فصل است هزل و لغو نیست، هر گردن‌کشی که آنرا ترک کند خداوند پشت او را خواهد شکست و کسی که هدایت را از غیر قرآن بخواهد خداوند او را گمراه می‌کند. قرآن ریسمان محکم خداست و پند راست و درست و راه راست است و هوای مردم آنرا از حق منحرف نمی‌کند و دانشمندان از آن سیر نمی‌شوند و به کثرت تکرار کهنه نمی‌شود و شگفتی‌های آن پایان ندارد. گوینده به قرآن راستگو است و حاکم به آن عادل و کسی که مخاصمه و احتجاج به قرآن کند پیروزمند می‌شود و کسی که دعوت بسوی قرآن کند به راه ر‌است هدایت می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدی، افزود: تدبر و تفکر در کتاب خدا و اسرار تعبیراتی که به کار برده از واجب ترین کارها برای خواننده این کتاب و برای مفسر این کتاب، لازم تر و ضروری تر است و درک بهتر قرآن با عمل و در مسیر حرکت پیامبر(ص) و اهل بیت آن حضرت قرار گرفتن و پیروی از آنها، بدست می آید. اگر روحی در امتداد روح پیامبر قرار گیرد بهتر حقایق قرآنی را درک می کند.

منبع:ایکنا

Views All Time
Views All Time
۵۸۸
Views Today
Views Today
۲

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false