×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس: بحران آب در دهه های آتی چالش برانگیز خواهد بود

دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: در دهه های اخیر انرژی از مسائل اصلی روز جامعه بود اما با جایگزین یافتن برای آنها مساله انرژی حل شده و در دهه های آتی این بحران آب است که چالش برانگیز خواهد بود زیرا آب جایگزینی ندارد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، یعقوب شیویاری در برنامه کنکاش استان آذربایجان شرقی با حضور هاشمی مدیر کل آب منطقه ای استان و صمدنژاد مدیر کل آب و فاضلاب روستایی با محوریت حوزه آب شهری و روستایی افزود: آب سرمایه ملی در دنیا محسوب شده و امروزه به بحران تبدیل شده و نیازمند مدیریت و توجه ویژه است.
وی با بیان اینکه تمامی آحاد جامعه ۲۴ ساعته از آب استفاده می کنند حتی سرمنشا سرم بیماران بستری از آب است گفت: اهمیت آب آنقدر بالاست که در کمیسیون امنیت ملی کمیته آب تشکیل شده و به فرمایشات مقام معظم رهبری و مسئولین ارشد نظام، بحران آب باید به نوعی مدیریت شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی بر اتخاذ قوانین سفت و سخت در راستای مدیریت آب تاکید کرده افزود: عدم مدیریت آب چالش برانگیز خواهد بود و لازم است قوه مقننه در راستای مدیریت بهینه آب به اتخاذ تدابیری اساسی اقدام کند.
شیویاری با اشاره به اینکه برخی لوایح در این راستا از سوی دولت به مجلس آمده و در کمیسیونهای مربوطه بررسی و به تصویب می رسد اصل مهم را عمل کردن به قوانین عنوان کرده گفت: الگوی مصرف و آمایش سرزمینی در خصوص مدیریت حوزه آب جزو اساسی ترین مسائل روز بوده و دولت موظف به آغاز آمایش سرزمینی شده است.
وی در ادامه افزود: ما در قوانین مشکل داریم و متناقض عمل کردن استان به برخی قوانین تصویب شده بر مشکلات می افزاید در حالیکه در استان‌های دیگر علی رغم اینکه بحران آب در تمامی استانها هم جوار با درصدهایی وجود دارد وضعیت فرق می کند.
شیویاری هر گونه نقص در قوانین مدیریت برای تبدیل به بهینه را نیازمند بازبینی و بررسی خوانده از زحمات مدیران عامل آب منطقه ای و آب و فاضلاب روستایی تقدیر کرده افزود: انتظار داریم با تلاش این عزیزان بتوانیم شاهد رفع مشکلات آب و فاضلاب روستایی و شهری در حوزه شهرستان میانه باشیم.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی روبرو شدن با بحران آب را زمینه ساز بروز سایر مشکلات خوانده افزود: زندگی بدون آب امکانپذیر نمی باشد زیرا ۷۲ درصد بدن انسان و دو سوم کل دنیا را آب تشکیل داده است‌.
شیویاری با اشاره به اینکه در برنامه پنج ساله ششم قوانین خوبی تصویب شده که باید مدیریت شود گفت: امیدواریم با حضور دکتر اردکانی وزیر محترم که در حوزه آب جهان نقش بسزایی ایفا می کنند، آب در جامعه ما به نحو احسن مدیریت شود.
وی با تاکید بر اینکه بهترین قوانین باید قابلیت اجرایی داشته باشند، اصلاح الگوی مصرف را بهترین راهکار در حوزه آب عنوان نموده گفت: دولت، مجلس و مردم باید در حوزه مدیریت آب به ایفای نقش بپردازند زیرا آب قابل معاوضه نمی باشد.
نماینده مردم میانه افزود: لوایح و طرح های مجلس به نفع مردم و در جهت مقابله با بحران آب می باشد که باید با مدیریت صحیح به این قوانین عمل کرد.
وی با اشاره به فرسودگی شبکه آبرسانی در میانه و هدررفت ۳۰ درصدی آب و مشکلات آب روستایی و شهری و ازدیاد مهاجرت از روستاها به شهرها گفت: آب سبب آبادانی است که در شهرستان میانه شاهد احداث ۳ سد بزرگ هستیم و اگر به بهره برداری کامل برسد شاهد تحولی عظیم در شهرستان خواهیم بود که امیدواریم با تحقق وعده وزیران وقت مردم شریف و نجیب شهرستان این تحول را شاهد باشیم.
شیویاری با بیان اینکه آب شرب میانه از دیگر مباحثی است که سبب نارضایتی مردم شده است افزود: تصفیه خانه بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته و در خط انتقال نیز ۲۵ کیلومتر مانده که امیدواریم با همت مسئولین استانی و شهرستانی اساسی ترین مشکل و دغدغه مردم رفع شود.
وی کاهش جمعیت ۳۵ هزار نفری کاغذکنان به ۱۰ هزار نفر در سایه خشکسالی را مایه تاسف ذکر کرده گفت: بدقولی مسئولین مردم را ناراحت می کند که برای رفع نارضایتی مردم و رفع مشکلات آب در حوزه روستایی و شهری انتظار پیگیری مسائل را داریم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت