×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
پشت نقاب، نه بر گرانی

زهرا قربانی طی یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

رویدادهایاخیر معترضین در بیان مطالباتشان  یکی از مهمترین حوادث داخلی کشور ما  بود. که به سرعت تبدیل به آشوب و اغتشاش خیابانی و سر دادن شعارهای بر ضد نظام ولایت  فقیه گردید، و موجب آسیب زدن به اموال عمومی و خصوصی  و حمله به مردمی شد که در این غائله  ، غبار فتنه گری ها به چشم آن بی گناهان فرو رفت .این اقدامات نشان  از تلاش موذیانی عوامل نفوذی و جیره خوار غرب را که  توهم طرح براندازی نظام جمهوری اسلامی را در ذهن می پرورانند. این بار ، با دستاویز قرار دادن وضعیت اقتصادی و گرانی کلید خورد.

امروزه ، با پیچیده شدن روابط بین الملل و ورود متغیرهایی چون دولت ها ، بازیگران، کارگزاران ، رفتار های جهانی نیز تغییر یافته،  و تلاش های سیاسی جهت استیلای بر کشورها و دولتها نیز بیشتر شده ،. تا آنها را از نظر نظام فکری همسو و همراه نمایند .واقعیت این است که  با آشکار شدن ناتوانی این دولت ها ، همانند ایالت متحده آمریکا و به اصطلاح پیشوای جهان در رابطه  با جمهوری اسلامی ایران ، تمام تلاش ها بر آن است. که با استفاده از تغییر در اذهان  عمومی مردم ، از نظر فکری وبا  بزرگ نمایی مشکلات اقتصادی و جریحه دار نمودن احساسات مردم مسائل مربوط به وضعیت معیشتی مردم را طوری القاء نمایند که راه حل همه این مشکلات ارتباط با پیشوایی جهان است .

در اصطلاح ، پیشوای جهان  همان ، بازیگری است که توان نوآوری و حرکت رو به جلو را دارد. ودر جهت  ارتقای مصلحت عمومی جهانی تلاش می نماید .و مدعی حفظ حقوق کلیه دولتها و کشورها و مردم آنهاست.و منزلت جهانی کشورها نیز بسته به ارتباط با پیشوا است.

فلذا ایالت متحده  می داند ،که برای حضور داشتن در قلب زمین ، بایستی از مناطق حاشیه ای اطراف آن حفاظت کند .پس لازمه این زیاده خواهی ، حضور در منطقه  و همکاری با کشورهای است که به اصطلاح مقام معظم رهبری دولت های خر پول اطراف خلیج فارس هستند،که حاضرند برای خوشایند آمریکا پول خرج کنند،چرا که آمریکایی ها حاضر نیستند پول خرج کنند تا وقتی چنین مزدوردانی در منطقه هستند.

مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان،  با مردم قم و تحلیل جامع از وقایع اخیر با بیان اینکه” همه ی حرکاتی که دشمن در این چهل سال در مقابل ما انجام داده است پاتک انقلاب است . انقلاب، ریشه ی دشمن را از لحاظ سیاسی در کشور کند، دشمن حالا مرتبا پاتک می کند.و هر دفعه هم شکست می خورد و نمی تواند کارش را پیش ببرد . خب ، آمریکا هم عصبانی است ، به شدت هم عصبانی است از ملت ایران از حکومت ایران ، از انقلاب ایران عصبانی است.”پس لازمه ابرازحضور در منطقه،  استفاده از رویکردها و جهت گیری های است که نارسائیهای موجود در جامعه را با سیاه نمای کردن و تحلیل و تفسیر غلط از واقعیات ،خدشه بر پیکره انقلاب وارد کنند.

فلذا، با برجسته نمودن مشکلات مردم  در مورد مسایل  اقتصادی و تامین معیشت آنها ، سعی در نارضایت مردم از نظام و مسولین نظام را دارند و  با فراخوانی از مردم جهت حضور در ، خیابانها و ایجاد اغتشاش، و با به وجود آوردن اعلام نارضایتی ، با “شعار نه به گرانی”  بتوانند منافع خود را دنبال نمایند.  در حالی که هدف  چیز دیگری بود.بطوری که رهبر انقلاب اسلامی، “براندازی نظام جمهوری اسلامی” را هدف مشخص آمریکایی ها خواندند.ایشان با  کالبد شکافی لایه های درونی نفوذ در این سناریور از پیش تعیین شده ، مردم را  به مثابه ،ابزاری جهت تامین سیاستهایبعضی از دولت ها و گروههای دانستند که  با گفتمان دغدغه معیشتی مردم ؛به دنبال فرصتی دوباره برای رسیدن به مقاصد خود هستند.

رهبر انقلاب ، دشمنان را با تشبیه  کردن به یک موجود موذی،مانند مگس ، که روی زخم ناشی از مشکلات  و ضعف ها می نشیند ، مسولین را به دنبال کردن مشکلات مردم ملزم خوانند و دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات  بلاخص طبقات ضعیف، را وظیفه مسئولان برشمردند. ایشان راحل و درمان مشکلات مردم را در   “وحدت و همدلی ” بین مسئولین  بیان کردند.

ایشان کلیدواژه های اقتدار و مقهور ساختن دشمنان را “تمرکز مسئولان کشور ”  به خصوص مسئولان اجرایی برمسائل کلیدی بویژه اشتغال وتولید و حل مشکلات مردم دانسته اند.

القاء و بزرگنمایی های ساختگی از وضعیت نابسامان اقتصادی کشور ،تخریب چهره ولایت، شبهه افکنی و ناکارآمد  جلوه دادن  انقلاب ، سوء استفاده از مشکلات اقتصادی مردم،ایجاد فضای اغتشاش،برنامه ها و  چالش های دولتها و گروههای هستند که در صد فروپاشی  انقلاب و تعضعیف ریشه ها و باورهای مردم در حفظ نظام می باشند.

ولی بار دیگربه همگان ثابت شد،  با این که فشار اقتصادی و تامین معیشعت از موضوعات  اساسی  و مهم امروز کشور ماست ولی پیوند مستحکم بین مردم و رهبری و برخورداری از تدابیر هوشمندانه ایشان در آشوب ها ی اخیر بار دیگر توطئه های دشمنان را ناکام گذارد.وبه  این اصل مسلم صحه گذارد، که اگر به دیگران اجازه حضور داده شود آنان فقط به حضور بسنده نکرده  و خواستار دستیابی به  تغییراتی هستند که مطابق میل و برنامه های آنان باشد نه نفع و منفعت مردم آن کشور.

Views All Time
Views All Time
۳۶۱
Views Today
Views Today
۱

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false