×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
امام جمعه میانه: دین اسلام اجتماع را مسئولیت پذیر می‌داند

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت‌الاسلام عبدالله محمدی، امام جمعه میانه در گفت‌‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: ادیان الهی بخصوص دین اسلام اجتماع را زنده، پویا و مسئولیت پذیر می‌داند. سعادت افراد را با یکدیگر مرتبط می‌شمارد و بین افراد به صورت حقیقی مساوات و عدالت برقرار می‌کند.
وی، دین را محکم ترین ریسمان الهی دانست و افزود: دین، قوی ترین و محکم ترین ریسمان الهی است که انسان، فقط با تمسک به آن می‌تواند به هدف و مأوای والای خویش که همان مقام خلیفه الهی است نائل شود و در آیه ۶۴ سوره آل عمران می‌خوانیم: بگو: ای اهل کتاب، بیایید از آن کلمه حق که میان ما و شما یکسان است پیروی کنیم که به جز خدای یکتا را نپرستیم و چیزی را با او شریک قرار ندهیم و برخی را به جای خدا به ربوبیّت تعظیم نکنیم، پس اگر از حق روی گردانند بگویید: شما گواه باشید که ما تسلیم فرمان خداوندیم.
حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: دین از طرق مختلف با هویت، فرهنگ، زبان، رفتار، تربیت و جهان بینی یک قوم گره می خورد و تا بن در آن نفوذ می‌کند و به اشکال گوناگون به آنها تأثیر می‌گذارد و حتی آنها را شکل می دهد، کارکردشان را تغییر و از اساس متحول می‌سازد.
امام جمعه شهرستان میانه یادآور شد: دین در اصطلاح مجموعه عقاید، اخلاق، قوانین و مقرراتى است که براى اداره امور جامعه انسانى و پرورش انسان‌ها است، بنابراین هماهنگى قوانین و مقررات آن با نیاز واقعى جامعه و مناسبت آن با تحولات اجتماع و مطابقت آن با سرشت و سیر جوهر انسان، میزان حق بودن آن است و چون قافله انسانیت جزئى از اجزاى منسجم جهان است که به اندازه خود در آن اثر گذاشته و از آن اثر می‌پذیرد.
وی از انسحام بخشی دین در مفاهیم اخلاقی گفت و افزود: دین با ایجاد مفاهیم اخلاقی مشترک میان انسانها به هنجارها معنا می‌دهد و به آنها انسجام می بخشد و بدین وسیله نوعی نظم اخلاقی را در جامعه بوجود می‌آورد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت