×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
آغاز به کار کمپین *تبریزم*

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، این کمپین به بهانه حمایت از رویداد تبریز ۲۰۱۸ با عنوان “تبریزم” و با شعار اصلی “هر خانواده ایرانی، میهمان یک خانواده تبریزی” با هدف اولیه جلب مشارکت مردم تبریز برای تأمین اقامت رایگان میهمانان ایرانی در خانه هایشان از یک طرف و دعوت از هموطنان ایرانی برای سفر به تبریز به همراه خانوده هایشان از طرف دیگر راه اندازی شده است.

اما هدف اصلی آن در نهایت تسهیل و توسعه گردشگری مستمر همه شهرها و رونق اقتصادی روزافزون همه ایران می باشد، زیرا به طور متقابل، میهمانان ایرانی نیز بعداً از میزبانان تبریزی در شهر و خانه خود پذیرایی خواهند نمود و بدین ترتیب، اولاً، هم سایر هموطنان می توانند به تبریز و هم تبریزی ها می توانند به سایر شهرهای ایران با هزینه کمتری سفر کنند و ثانیاً، امید آن می رود که شهروندان همه شهرها از مزایای اقتصادی افزایش در گردشگران منطقه خود بهره مند شوند انشاءالله، انشاءالله و انشاءالله!

با مشارکت در این کمپین، تبریزی های میهمان نواز که احساس مسئولیت اجتماعی می کنند، آمادگی خود را برای تأمین فقط اقامت رایگان حداقل یک خانواده ایرانی به مدت حداکثر یک هفته در منازل خود اعلام می نمایند و از طرف دیگر، هموطنان علاقمند که این موقعیت را فرصت خوبی برای حضور در تبریز و بازدید از اماکن تاریخی و تجربه رویدادهای لذت بخش و استفاده از تسهیلات متنوع تشخیص می دهند، تمایل خود را برای سفر به تبریز و برخورداری از مزایای کمپین اعلام می دارند، از جمله این که جهت استفاده از خدمات بهداشت و نظافت شخصی و خوراک و حمل و نقل و … در طول مدت اقامت، از تسهیلات ویژه ای که برخی از شهروندان تبریزی در محل کسب و کار خود برای آن ها تدارک دیده اند، برخوردار خواهند شد، انشاءالله.

ناگفته نماند زحمتی که داوطلبان میزبانی با مشارکت در این کمپین متحمل می شوند نیز بی پاسخ نخواهد ماند و آن ها هم از برخی مزایا بهره مند خواهند گشت، انشاءالله. اما این کار در نهایت یک فعالیت اجتماعی انسان دوستانه است با هدف کسب منافع عمومی و امید آن می رود که مشارکت ها بدون چشمداشت های شخصی باشد انشاءالله.

سخن مدیر

پیشرفت، توسعه، رونق اقتصادی، آبادانی و کلماتی از این دست واژه هایی هستند زیبا و مطلوب همگان. قشنگند. اما واقعیت این است که عمر در گذر است و زندگی کوتاه. وقت تنگ است و کار زیاد. و از این رو، آن چه انسان ها در قالب این واژه ها آرزو می کنند، تنها یک راه دارد: مشارکت عمومی.

نه من به تنهایی می توانم. نه تو و نه هیچ کس دیگر.

اگر هوای پاک می خواهیم، نه من می توانم، نه تو. اگر آب سالم می خواهیم، اگر نان کامل می خواهیم، اگر امنیت، احترام، عزت، سلامت، صداقت، شفافیت و دریک کلام، سعادت می خواهیم، نه من می توانم، نه تو. مگر این که ما شویم و عمل کنیم. یک کلید وجود دارد و آن شاه کلید است: مشارکت عمومی.

هر آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران نیز بپسند” معنایش این نیست که به فکر دیگران هم باش. معنایش این نیست که خود را فراموش کن. اتفاقاً تمامی دغدغه خداوند در مورد انسان این است که ای انسان، به فکر خودت باش. به فکر دنیا و آخرتت باش. اما اگر به فکر خود هستی، به فکر دیگران باش. نه این که به فکر دیگران هم باش، بلکه به فکر دیگران باش. زیرا مسیر خودخواهی از طریق دیگرخواهی به مقصد می رسد. اگر به دنبال عزت و احترامی که البته باید باشی، به دیگران احترام بگذار. اگر می خواهی دوستت داشته باشند که البته باید بخواهی، دیگران را دوست بدار و محبت کن. اگر می خواهی کمکت کنند، به وقتش کمک کن که به وقتش کمکت کنند. اگر می خواهی به تو خیر برسانند، خیر برسان که خیر ببینی. این یک قانون است، یک قانون عادلانه! با یک دست بده، با آن دیگری بگیر. لذا، اگر به دنبال منافع خود هستی که البته باید باشی، منافع دیگران را تأمین کن. این رمز پیروزی است.

اما این ها چه ربطی به رویداد تبریز ۲۰۱۸ و کمپین تبریزم دارد؟!

ربط دارد.

تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای تجربه اتفاقات جدید است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای ایجاد دوستی ها و تحکیم روابط است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رونق اقتصادی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رسیدن به آرزوهای جمعی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای کسب عزت و احترام عمومی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای پایداری سیاسی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای تقویت امنیت ملی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای ارتقاء فرهنگ مدنی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای اتحاد منابع و هم توان افزایی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رشد همگانی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رسیدن به زیبایی است.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای پاکی آب و خاک و هواست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای زدودن کدورت هاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای آبادی و آبادانی شهرهاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای تقریب مذاهب و آشتی ملت هاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رفع مشکل هاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای شادی بچه هاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای دستگیری از ضعفاست.
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رستگاری انسان هاست.
تبریز ۲۰۱۸ …
تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رسیدن به خداست!

و اکنون که چنین فرصت گرانبهایی در اختیار ماست، اگر مشارکت تو نباشد، من نمی توانم و اگر من نتوانم، تو نمی توانی و اگر تو نتوانی، ما نمی توانیم و فرصت از دست می رود. فرصت را از دست ندهیم.

لذا ما به نوبه خود بر آن شده ایم تا با راه اندازی این کمپین فرصتی را فراهم کنیم که همشهریان و هموطنان بتوانند به بهترین نحو ممکن از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و انشاءالله از مزایا و نتایج مبارک آن بهره مند گردند.

آن چه من در خیال می پرورانم این است: میهمانان می آیند و میزبانان استقبال می کنند. دوستی ها شکل می گیرد و امیدها تازه می شود. خون زندگی در رگ های شهر به جریان می افتد. لبخندها بر چهره و هیجان ها در دل. انگار که اتفاق بزرگی در راه است. احساس غرور و شادی. احساس فخر و رضایت. احساس بزرگی.

یک هفته لذت متفاوت. یک هفته استراحت نو. یک هفته آرامش و خیال. یک هفته تکریم و اکرام. همه بر سر کار. صبح اول وقت، کوچه ها آب و جارو. تا آخر شب، همه در تکاپو.

و سرانجام، میهمان از میزبان دعوت می کند که این بار او و خانواده اش میهمان شهر و خانه آن ها باشند. و چه زیباست این تصویر! و چه دلنشین است این ارتباط. این تمام آن چیزی است که من آرزو می کنم. اما داستان به اینجا ختم نمی شود. این تازه اول راه است …

“علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به پایگاه اینترنتی کمپین به آدرس www.tabrizam.com مراجعه نمایند.”

صمد محمدزاده
یک شهروند معمولی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت