×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: فرهنگ سازی و آموزش در کنار پیشگیری و درمان از ضرورتهای کاهش اعتیاد می باشد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه اعتیاد به  مواد مخدر رتبه اول ۵ آسیب اجتماعی در جامعه را به خود اختصاص داده گفت: فرهنگ سازی و آموزش در کنار پیشگیری و درمان از ضرورتهای مهم در کاهش اعتیاد می باشد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در همایش شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان میانه با توجه به حساسیت مصرف مواد مخدر و با توجه به دغدغه ها و نگرانیهای موجود افزود: از ظرفیت گروههای اجتماع محور حتی در محلات بهره گرفته و لایه های مختلف اجتماع را به چالش خوانده ایم.

وی به اقدامات شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در سال جاری اشاره کرده گفت: ۱۶ کارگاه آموزشی توسط مراکز عالی، آموزش و پرورش و اداره بهزیستی تشکیل شده و یک همایش پیاده روی بزرگ و ۲ همایش تخصصی برگزار شده است.

مشایخی از برپایی ۱۱ نمایشگاه مواد در مرکز شهرستان خبر داده به تشکیل ۱۶ سمن به صورت عمومی یا تخصصی و برگزاری ۷ جلسه رسمی شورای مبارزه با مواد مخدر در کنار نشست های هم اندیشی و سایر برنامه ها اشاره کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه بنابر ابلاغیه های استانی به شناسایی و نابودی مزارع کشت خشخاش و شاهدانه از طریق جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در ۴ هزار متر مربع اشاره کرده افزود: امسال  پرونده های قابل توجهی از سوی مراجع مرتبط  به دادسرا ارجاع داده شده و مابقی به مراکز درمانی معرفی شده اند.

مشایخی از جمع آوری یکهزار و ۴۷۲ معتاد متجاهر و معرفی به کمپها و نیز معرفی ۱۰۸ نفر به مرکز ماده ۱۶خبر داد.

وی همچنین بر بهره گیری از ظرفیت روحانیت در  منابر و آگاهی بخشی به آحاد جامعه تاکید کرده خواستار ارتقای سطح خدمات ماده ۱۵ و رساندن آن به خدمات ماده ۱۶ همچنین متمرکز کردن اعطای تسهیلات اشتغال به پاک شدگان از اعتیاد برای کار دسته جمعی و نیز پیگیری و رفع مشکلاتی همچون مصوبه  در اختیار گذاشتن ساختمان شبکه بهداشت در بخش ترکمانچای، تامین خودروی پوششی و کمپ ترکمانچای بنابر نیاز بخش شد .

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت