×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
انقلاب اسلامی، نه اسلام انقلابی

علی مسعودی طی یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن سی و نهمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

سی و نهمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بر طاغوت ۲۵۰۰ ساله ستمشاهی بهانه ای شد که مروری کنیم بر رویکرد انقلابی دین مبین اسلام ،که بر تارک شرک و کفر و یهود و نفاق در سرزمین حجاز مهد بت های لات و هبل و عزّی فرود آمد و محمد بت شکن تبر انقلاب اسلام را بر پیکر بتان بی حرکت فرود آورد تا برای همیشه طومار بت پرستی در کل جهان بر چیده شود اما بتهای فریبنده امروزی همچنان وجود دارد و آن کبر و استکبار است که چه بسا به آن بت مدرن و یا بت زمانه گفته می شود.

رسالت دینی پیامبر(ص) بر امامت عدل علی(ع) در غدیر خم پیوند خورد: انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون(مائده ۵۵) و من کنت مولاه فهذا علی مولاه. و در ادامه امامت و تلاش و مجاهدت برای برقراری حکومت اسلامی ائمه(ع)،علما و صلحا و تلاش مستبدانه شاهان برای ماندن در اریکه قدرت و از صحنه خارج کردن مجریان دین انقلابی در طول تاریخ بعد از اسلام، خود گویای بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی ایران است در شرایطی که تمام دنیای استکبار می گفت شاه باید بماند اما امام خمینی(ره)فرمودند: که شاه باید برود و رفت. ولایت و امامت در اسلام امری است مهم و راهبردی که رهبری ملت و امت اسلام را راهبری می کند و مردم ایران اسلامی به این امر رسیده اند و حقّا” به این خواسته و روایت امام عصر(عج) در رجوع به راویان و فقیهان در حوادث و وقایع زمانه جامه عمل پوشانده اند.عنوان نهضت برای انقلاب اسلامی حکایت از ادامه دار بودن حرکت تاریخی انقلابیون است و انتخاب شعار تا انقلاب مهدی نهضت ادامه دارد، حاکی از زمینه سازی ظهور و قیام قائم (عج) است . تالی تلو حکومت الهی بر اساس آموزه های الهی و قرآنی در ولایت مطلقه فقیه است، یا ایهاالذین امنو اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم…(نساء۵۹) نشان از حرکت مصلحانه در مبارزه با طاغوت داخلی و طاغوت خارجی است. آیا این همه دشمنی و هجمه های همه جانبه استکبار جهانی به انقلاب اسلامی، به هجمه های مشرکان و یهود و کفر و نفاق به انقلاب اسلامی پیامبر(ص) در صدر اسلام شباهت ندارد؟

آیا ایستادگی و مقاومت ما در عصر حاضر به ایستادگی و مقاومت پیامبر و یارانش در صدر اسلام شباهت ندارد؟

آیا انقلابیگری امام خامنه ای به انقلابیگری و پافشاری بر اصول علی(ع)شباهت ندارد؟

آیا کربلای ایران و پرپر شدن جوانان انقلابی ایران به کربلای حسین(ع) شباهت ندارد؟

آیا نه اینکه رسالت ما ایستادگی و مقاومت و عزّت و نپذیرفتن ذلّت است؟

تاریخ نشان داده ایستادن بر اصول و ارزشهای یک ملت، دشمنانی دارد ، هجمه هایی دارد و سختی هایی دارد. مگر خدا در قرآن نگفته یا ایهالذین امنوا ان تنصروالله ینصرکم و ثبت اقدامکم پیروزی بر قوم کافران و ظالمان از وعده های الهی در قرآن است مشروط بر اینکه بر اصول انقلابمان پایمردی کنیم و می کنیم.

شکست های پی در پی دشمنان از جبهه انقلاب در عصرحاضر نشان از انجام تکلیف و رسالت انقلابی و تحقق وعده های الهی است.خودسازی درونی و ساختن کشور و تقویت آن از طریق ساخت یک دولت اسلامی انقلابی است. در دولت اسلامی عدم اعتماد به دشمن و تبعیت نکردن از دشمن یک اصل است و نباید دسیسه ها و توطئه های آنان با خنده های مزوّرانه شان فراموش شود. فلا تطع الکافرین و جاهدهم به جهادا” کبیرا” (فرقان۵۲)

فکر انقلابی،عمل انقلابی،اقدام انقلابی در مقتضیات زمان گوش به فرمان امام بودن، هم خودسازی درونی و هم تقویت بیرونی انقلاب است که از آن یک رسالت شکست ناپذیر ساخته است با همت مردان پولادین و مقاومت انقلابی توانستیم آمریکا را از ایران و سپس از منطقه اخراج کنیم و ان شاءالله تا فتح قله های دیگر راهی نمانده است ما انقلاب کردیم که حرکت کنیم و جلو برویم نه اینکه انقلاب کنیم و به وضع موجود راضی باشیم و این حرکت همان انقلاب اسلامی است.

 

علی مسعودی– میانه -بهمن ۹۶

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت