×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۹:۵۶
it is true
true
true
فرماندار ویژه میانه از اجرا و اتمام مطالعه بیش از ۱۰ پروژه بزرگ از سوی دولت و بخش خصوصی برای توسعه و اشتغالزایی در شهرستان خبرداد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در شهرستان میانه شاهد اجرا و اتمام مطالعه پروژه های عظیم، اساسی و حیاتی در شهرستان میانه از سوی دولت و بخش خصوصی هستیم که نقش تاثیرگذاری در توسعه، رونق اقتصادی و اشتغال خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید شکری در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه فاز ۳ فولاد(طرح ذوب) را یکی از پروژه های اساسی در حال اجرا خوانده افزود: در حوزه فولاد در سال ۹۴ به خاطر مشکلات تحریم پروژه طرح احیای فولاد تکمیل نشده و تکلیف ۲۵۰ نفر از قبولین در آزمون فولاد مشخص نشده بود که با اجرای برجام وبرقراری فاینانس خارجی شاهد برخی گشایشها در طرح شدیم و خوشبختانه هم اکنون ۳۰۰ نفر به طور مستقیم در این فاز فولاد از جمله قبولین در آزمون مشغول به کار هستند همچنین برای ۵ الی ۶ هزار نفر نیز تامین معاش می نماید زیرا هر روز ۳۰۰ تریلی در این طرح مشغول به کار هستند.

وی اضافه کرد: فاز سوم فولاد(طرح ذوب) نیز تا ۱۸ ماه آتی به بهره برداری رسیده و برای ۲۰۰ الی ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده و با توجه به حمل و نقل محصولات تولیدی و شغلهای تابعه اشتغالزایی غیرمستقیم هزاران نفری را در پی خواهد داشت.

فرماندار میانه نیروگاه بادی آقکند با تولید ۵۰ مگاوات برق و اعتبار ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح های در حال اجرا خواند که در مرحله فونداسیون قرار داشته و هم اکنون ۱۰۰ نفر مشغول کار در این طرح هستند که تا آخر شهریور شاهد بهره برداری از این طرح عظیم خواهیم بود که با تولید بیش از برق مصرفی شهرستان به صادرات برق نیز اقدام خواهند نمود.

شکری در ادامه اجرای پایاب سد آیدوغموش را از جمله طرح هایی خواند که با مشارکت کشاورزان در سال جاری به اجرا می رسد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۴ که کار احداث سد پایان یافته با اعتبار دولت تنها شاهد اجرای ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از پایاب سد بودیم  خوشبختانه امسال با مشارکت بلاعوض ۲۰۰ میلیارد ریالی دولت و مشارکت۲۰۰ میلیارد ریالی کشاورزان و بانک زمین ۲ هزار هکتار از پایاب سد توسط بانک زمین ر حال اجراست و در هر هکتار برای نفر در کل برای ۲ هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد نمود.

فرماندار میانه پروژه آب شرب را از حیاتی ترین پروژه های شهرمیانه خوانده بیان کرد: فاز اول این طرح اجرا شده بود اما فاز دوم راکد مانده بود که با پیگیریهای لازم از هفته دولت سال جاری فاز دوم در حال اجرا می باشد که دولت ۳۰۰ میلیارد ریال برای تصفیه خانه و سد گرمی چای اعتبار تخصیص داده و بخش خصوصی نیز از طریق BOT با ۶۰۰ میلیارد ریال به اجرای کار مشغول شده ۳ کیلومتر لوله گذاری، ۵ کیلومتر حفاری انجام شده و مابقی لوله های مورد نیاز تامین و در کارگاه است که این طرح تا ۱۸ ماه آتی به بهره برداری خواهد رسید.

شکری با اشاره به طرح کشتارگاه صنعتی از سوی بخش خصوصی از تبریز با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار گفت: در این کشتارگاه ۵۰۰ دام سبک و ۵۰ دام سنگین هر روزه کشتار و برای صادرات بسته بندی خواهد شد که دارای میدان فروش و نگهداری دام نیز خواهد بود که سبب تسهیلات برای ارائه خدمات به دامداران منطقه و رونق دامداری در شهرستان خواهد بود.

فرماندار ویژه میانه گاوداری ۶ هزار راسی از سوی بنیاد مستضعفان را بعد از یکسال و نیم بررسی  و پیگیری برای تامین زمین را از طرح های مهم و بزرگ در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصاد منطقه عنوان نموده افزود: باید از اهالی روستای اکرم آباد که ۵۰ هکتار از زمینهای خود را برای این طرح در نظر گرفتند تقدیر و تشکر نماییم که خدمت بزرگی برای شهرستان انجام دادند و اکنون با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان در حال طی مراحل مقدماتی برای اجراست .

وی توسعه دامداری و احداث صنایع تبدیلی لبنی را از جمله مزایای اجرای گاوداری ۶ هزار راسی عنوان نموده گفت: این طرح با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

شکری احداث پل قوری چای علی رغم نبود اعتبارات را از دیگر پروژه ها خوانده گفت: این پروژه نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است که اخیرا با دادن ۸ میلیارد ریال اوراق قرضه به پیمانکار این پروژه در حال اجرا می باشد.

فرماندار میانه از هزینه کرد ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش فاضلاب شهرستان خبر داده گفت: تا پایان سال ۹۷ در سطح شهر احداث شبکه فاضلاب به اتمام خواهد رسید که جا دارد از شهرداری و شورای شهر برای صدور مجوزها و تخفیف در قیمت حفاریها تقدیر و تشکر نمایم.

وی همچنین از گازدار کردن ۴۸ روستا در سال جاری با هزینه کرد ۳۸۰ میلیارد ریالی از سوی شرکت گاز خبر داده افزود: در راستای رفع مشکلات حوزه راههای شهرستان از جمله مسیر میانه- تبریز و میانه- زنجان که نیازمند تعریض و اصلاح نقاط حادثه خیز است و با توجه به حجم ترافیک با تردد روزانه بیش از ۱۰ هزار وسیله نقیلیه از سوی وزارت راه و ترابری دستور چهاربانده شدن این مسیرها صادر شده و مطالعه میانه – تبریز رو به اتمام است و ۱۱ کیلومتر میانه – زنجان نیز در دست پیمان است.

شکری به هزینه کرد ۶۰ میلیارد ریال در حوزه راههای روستایی طی سال جاری و ابلاغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار اشاره کرده گفت: با تخصیص اعتبار ابلاغی به زوی برخی از راههای روستایی به پیمان خواهد رفت، همچنین لازم به توضیح است که مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار راههای روستایی با پیگیری و حمایتهای دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تحقق یافته است.

وی ایجا د منطقه ویژه اقتصادی در شهرک صنعتی شماره  ۲ واقع در روستای کلوچه خالصه و پایانه صادراتی را از دیگر طرح های مهم عنوان نموده افزود: این طرح ها در استان به تصویب رسیده و در طی مراحل مقدماتی برای اجرا قرار دارند که با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها شاهد تحول در توسعه شهرستان خواهیم بود.

فرماندار میانه ایجاد واحد پتروشیمی در میانه را از گزینه های اول استان توسط بخش خصوصی خوانده گفت: این پروژه بزرگ با فاینانس خارجی پس از تعیین قیمت زمین مورد نظر اجرا خواهد شد.

وی در پایان از تسهیلات ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی اشتغالزایی در سطح استان برای توسعه روستایی خبر داده گفت: این تسهیلات با سود ۶ درصد از سقف ۵۰۰ میلیون ریال تا ۱۵۰ میلیارد ریال برای طرح های روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر قابل پرداخت می باشد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false