×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان برگزار شد

پنجمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه افلاکیان به همت کانون بسیج هنرمندان و سپاه ناحیه میانه با معرفی آثار برتر در بخش‌های دفاع مقدس و آزاد با برگزاری مراسم اختتامیه در محل سالن سینما فرهنگ میانه به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، فرمانده سپاه میانه در این مراسم بابیان اینکه جنس هنر باید خدایی باشد، افزود: ضعف فرهنگی و تمدنی غرب و قهرمان سازی پوچ و بی‌هویت قصد مقابله بافرهنگ غنی ایران اسلامی هستند.
سرهنگ پاسدار غیابی وظیفه هنرمندان بومی را مطالعه و تفسیر قرآن کریم و آشنایی با مفاهیم اسلامی برشمرد و اظهار داشت: در صورت عدم این موضوع ساخته‌های هنری ما از فرهنگ غربی الگو و الهام خواهند گرفت.
وی بر لزوم ایده سازی و انتقال اندیشه با ابزار هنر تأکید کرد و افزود: ادبیات مشترک بین افراد جامعه و بشریت زمینه‌ساز و لازمه انتقال فرهنگ و تمدن خواهد شد.
فرمانده سپاه بابیان اینکه افلاکیان برندی به نام شهرستان میانه و در راستای آموزش و کادر سازی هنرمندان انقلابی است، خاطرنشان کرد: ما سعی داشتیم با برگزاری این جشنواره هنرمندان را با بال افلاکیان به سرمنزل و آرزوی خود برسانیم.
در این دوره از جشنواره افلاکیان ضمن تقدیر از پیشکستوتان عرصه هنر شهرستان میانه به برگزیدگان جشنواره در بخش های داستانی، مستند، نماهنگ، پویانمایی و بخش ویژه میانه با اهدای لوح و تندیس و جوایز نقدی تقدیر بعمل آمد.
این جشنواره در پنج بخش برگزار و در مقایسه‌ با سال‌های قبل، در اولین دوره افلاکیان که با ۲۶ اثر برگزار شد امسال در پنجمین دوره بیش از ۲۱۰ اثر به دبیر خانه جشنواره رسیده است.
بهترین کارگردانی فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای امین جواهری کارگردان فیلم “بود” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای علیرضا سلطانی کارگردان فیلم ” آجی” – دیپلم افتخار
۳-آقای رضا جوانشیر کارگردان فیلم “من ، ترانه ، جلال “– دیپلم افتخار
بهترین نماهنگ بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای پیمان جهانفر کارگردان نماهنگ ” همنشین خاک ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای جواد کاظمی کارگردان نماهنگ ” آتا” – تندیس و جایزه نقدی
بهترین فیلم پویانمایی بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-فیلم دخترک ” آت و آشغالی ” به کارگردانی آقای محمد زارع – تندیس و جایزه نقدی
۲-فیلم ” زندگی یک پروانه ” به کارگردانی سرکار خانم فیروزه پرگاریان – دیپلم افتخار
۳-فیلم ” اشک باران ” به کارگردانی آقای اسماعیل عباسی – دیپلم افتخار
۴-فیلم “دیوار امید ” به کارگردانی آقای پیمان جهانفر – دیپلم افتخار
بهترین فیلم مستند در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای علی حسینی صدر کارگردان فیلم مستند ” من نجس نیستم ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-خانم لعیا میرنصیری کارگردان فیلم مستند ” دومانلی یول ” – تندیس و جایزه نقدی
۳-خانم لعیا میرنصیری کارگردان فیلم مستند ” گناهم چیست ” – دیپلم افتخار
۴-آقای یعقوب جدیری تقدیسی کارگردان فیلم مستند ” افلاکیان ” – دیپلم افتخار
بهترین بازیگری مرد فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای سالار اسمی بازیگر فیلم ” سلیمه ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای حسین نصیری بازیگر فیلم ” پل ” – دیپلم افتخار
۳-آقای احد پاسبان دوست بازیگر فیلم ” من ، ترانه ، جلال ” – دیپلم افتخار
بهترین بازیگر زن فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس:
۱-خانم محبوبه نوری بازیگر فیلم “آجی ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-خانم رکسانا رضائی بازیگر فیلم ” چگونه فرشتگان زاده می شوند ؟”- دیپلم افتخار
۳-خانم فرناز علوی بازیگر فیلم ” سلیمه ” – دیپلم افتخار
۴-خانم اله فرید اقدم بازیگر فیلم ” بود ” – دیپلم افتخار
بهترین فیلمنامه فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای رضا جمالی فیلمنامه نویس فیلم ” عروسی مسلم ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای رضا جوانشیر فیلمنامه نویس فیلم ” من ، ترانه ، جلال ” – دیپلم افتخار
بهترین تصویربرداری فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای وحید بیوته تصویربردار فیلم ” پل ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای سید جعفر موسوی تصویربردار فیلم ” آجی ” – دیپلم افتخار
۳-آقای یوسف شهباز تصویربردار فیلم ” اژدها ” – دیپلم افتخار
۴-آقای سید جعفر موسوی تصویربردار فیلم ” تعبیر ” – دیپلم افتخار
بهترین بازیگری کودک فیلمهای داستانی در بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای دانیال کاظمی بازیگر فیلم ” مانکن ” – دیپلم افتخار
۲-خانم ملیسا بیگلری بازیگر فیلم ” باور ” – دیپلم افتخار
بهترین فیلمنامه در بخش فیلمنامه های راه یافته به بخش آزاد و دفاع مقدس :
۱-آقای پیمان جهانفر نویسنده فیلمنامه ” زینب ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-آقای مجید وحیدنیا نویسنده فیلمنامه “تابوت خیس ” – تندیس و جایزه نقدی
۳-خانم هما ولی نژاد نویسنده فیلمنامه ” شیشه ” – تندیس و جایزه نقدی
در بخش فیلمنامه مستقل :
۱-فیلمنامه ” کارتن ها برای چه ساخته می شوند ؟ ” به نویسندگی آقای میثم سوسیادر – دیپلم افتخار
۲-فیلمنامه ” مهمان پدر ” به نویسندگی آقای یعقوب جدیری تقدیسی – دیپلم افتخار
۳-فیلمنامه ” من سردم نیست ” به نویسندگی سرکار خانم معصومه ستاری حصاری – دیپلم افتخار
در بخش ویژه شهرستان میانه :
۱-بهترین کارگردانی فیلم به آقای شاپور مقدمی برای فیلم ” تقاطع ” – تندیس و جایزه نقدی
۲-بهترین تدوین به آقای جواد کاظمی تدوینگر فیلم ” مانکن ” – تندیس و جایزه نقدی
۳-بهترین بازیگری به خانم کشور نجفی بازیگر فیلم ” آنا تانری تحفه سی ” – دیپلم افتخار
۴-بهترین بازیگری به خانم عارفه نظامی بازیگر فیلم ” فرشتگان زمینی ” – دیپلم افتخار
۵-بهترین کارگردانی به آقای اصغر شهائی کارگردان فیلم ” فرشتگان زمینی ” – دیپلم افتخار
۶-بهترین کارگردانی فیلم به آقای محمدرضا بادنوا کارگردان فیلم ” آن سوی حرم ” – دیپلم افتخار

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت