×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۱۹:۵۶
it is true
true
true
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه از کمک ۱۲۵ میلیارد ریالی دولت به شهرداریهای شهرستان خبرداد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در سال جاری از محل کمکهای دولتی ۱۲۵ میلیارد ریال به شهرداریهای میانه، ترک ، ترکمانچای، آقکند و آچاچی تخصیص یافته که از این میزان بیش از ۸۵ میلیارد ریال سهم شهر میانه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مهدی مشایخی درجلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار در میانه با هدف بررسی سیاستهای بازآفرینی شهری پایدار و چگونگی بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری در میانه به تشریح سیاستهای ابلاغی به تهیه و تصویب سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری پرداخت.
مهدی مشایخی از شهرداری خواست تا مستندات مربوط به تخفیفات پروانه های ساختمانی در محدوده بافتهای ناکارآمد شهری را به اداره راه و شهرسازی ارسال و نتیجه را پس از بررسی به دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری پایدار ارسال کنند.
وی با بیان اینکه جلسات ستاد بازآفرینی شهری پایدار و کارگروههای تخصصی زیر مجموعه به طور منظم و ماهیانه برگزار خواهد شد افزود: شهرداری باید آمار پروانه های صادره در محدوده بافتهای فرسوده اعم از پلاکهای تجمیعی و یا انفرادی که از تسهیلات دولتی، تخفیفات شهرداری و مشوق های نظام مهمندسی استفاده کرده اند را به همراه گزارش بررسی و ارزیابی ایرادات، مشکلات و پیشنهادات لازم را ارائه دهد تا در راستای حمایت، تسهیل و تسریع در آهنگ نوسازی تصمیمات لازم اتخاذ شود.
مشایخی اضافه کرد: دستگاههای اجرایی عضو ستاد بازآفرینی شهری پایدار و شهرداری باید نماینده تام الاختیار خود را جهت هماهنگی و انجام تکالیف و سایر پیگیریها به دبیرخانه ستاد معرفی کنند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه در ادامه گفت: اداره راه و شهرسازی باید قبل از بررسی و تایید پرونده های صدور سند، املاک واقع در محدوده قانونی شهرها را از شهرداری استعلام نموده همچنین باید کارگروه پیش بینی و پیشگری از گسترش بافتهای ناکارآمد شهری تشکیل و با پیگیری کارگروه مذکور دستگاههای مربوطه از جمله شهرداری و امور آب از ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق حاشیه نشین و حریم رودخانه ها به طور جدی جلوگیری نمایند.
مشایخی از شهرداری ها و دهیاریها در سطح شهرستان خواست تا از محل اعتبارات دولتی نسبت به تجهیز و نوسازی دستگاههای لرزه نگار و شتاب نگار مراکز لرزه نگاری اقدام نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false