×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۳۹۷  
it is true
true
true
رئیس‌جمهور فیلیپین: به زودی از قدرت کنار می‌روم/ می‌خواهم استراحت کنم

رئیس‌جمهور فیلیپین در پاسخ به انتقادات گفت که به زودی از این سمت کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین امروز –چهارشنبه- در سخنانی تلاش کرد به نگرانی‌ها درباره تبدیل شدنش به یک دیکتاتور پاسخ دهد و گفت که می‌خواهد به هدفش برای اجرای فدرالیسم در این کشور برسد و سپس به زودی از قدرت کناره‌گیری می‌کند.

دوترته مدت زمان طولانی است که تلاش می‌کند با اجرای نظام فدرالیسم مانع از بروز شکاف ثروت و به رسمیت شناختن تنوع در این کشور شود.

دوترته بر همین اساسی یک ماه پیش کارگروهی با حضور ۱۹ عضو از جمله کارشناسان قانون اساسی تشکیل داد که ریاست آن را یک قاضی بازنشسته دادگاه بر عهده داشت، این کارگروه پیشنهاد اجرای یک مدل فدرالیسم در این کشور شبیه به آمریکا را مطرح کرده است.

برخی از منتقدان بر این باور هستند که این اقدام دوترته با هدف تغییر قانون اساسی فیلیپین با هدف هموار کردن راه برای ادامه حضورش در قدرت پس از سال ۲۰۲۲ و زمانی که دوره ۶ ساله ریاست جمهوری وی به پایان می‌رسد، خواهد بود.

اما رئیس‌جمهوری ۷۲ ساله فیلیپین می‌گوید که دیگر انرژی برای ادامه حضور در قدرت ندارد.

دوترته در سخنان امروز خود گفت: «در سال ۲۰۲۰ از قدرت کناره‌گیری می‌کنم و تا سال ۲۰۲۲ منتظر نخواهم ماند. پیر هستم و رویایی ندارم و واقعا می‌خواهم استراحت کنم.»

متحدان دوترته در مجلس نمایندگان ویتنام ماه گذشته به بررسی این تغییرات در مجلس رای دادند و با رد برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در سال آینده میلادی دوره کنونی همه مقامات منتخب را افزایش دادند.

Source: عصر ایران

true
برچسب ها :
true
false
true

false
طراحی سایت