×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
حجت الاسلام و المسلمین مظفری میانجی: بانوان باید با دختران خیابان انقلاب مقابله کنند

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران گفت: دختران و بانوان بیدار شوند و در برابر بی‌حجابی و بد‌حجابی که هر از گاهی خود را به شکل‌های مختلف مانند دختران میدان انقلاب نشان می‌دهند مقابله کنند و با امر به معروف و نهی از منکر که حداقل آن اخم به این دختران است انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت الاسلام و المسلمین مظفری میانجی، نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران و عضو هیأت مؤسس شورای سیاست‌گذاری انجمن روحانیون کارآفرین کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز،  در خصوص مسئله حجاب و اتفاقات اخیر با اشاره به اینکه بد حجابی از آسیب‌های اجتماعی است، اظهار کرد: امر حجاب در اسلام یک شعار و نماد است که دلالت بر  مسلمانی می‌کند، باید آحاد مردم حتی اقلیت‌های دینی از جمله یهودیان و مسحیان  به قوانین اجتماعی و جاری کشور احترام بگذارند و کارهای انجام ندهند که به فضای جامعه اسلامی ضربه وارد کند.

میانجی به تاریخچه حجاب پرداخت و گفت: قبل از اینکهحجاب از سوی قرآن واجب شود در جامعه زنان و دختران روسری‌های بر سر داشتند و مانند وضع کنونی حجاب برخی از خانم‌ها و دختران تهران، تنها پشت گوششان می‌انداختند و گردنشان پیدا بود، بعد از اسلام حکم شد علاوه بر پوشیدن موی سر، گردن و زینت‌های خود را بپوشانند.

وی افزود: امروز برخی از خانم‌ها و دختران جلوی روسری خود را تا حدی شول می‌کنند که گردنشان پیدا شود و قصدشان خودنمای می‌باشد، متاسفانه غرب‌زدگی برخی از زنان مسلمان را به سمت زندگی منحط و غیر انسانی  گرایش داده است.

عضو هیأت مؤسس شورای سیاست‌گذاری انجمن روحانیون ادامه داد: خطر بی‌حجابی از مواد مخدر که با آن مبارزه می‌شود کمتر نیست. قصد ترویج ناهنجاری توسط دشمنان و همچنین مسابقات غیر اسلامی برای ریشه کن کردن بنیاد اسلامی است.

میانجی گفت: در آیه ۵۹سوره احزاب خداوند به پیامبر می‌فرماید: به زنان و دختران خود و زنان مومن بگو خویشتن را به چادر فرو بپوشند و این کار برای این است که آن‌ها  از تعرض و جسارت هوس‌رانان مورد آزار قرار نگیرند و این  برای آن‌ها بهتر است.  خالق زمین و زمان بهتر می‌داند چه چیزی به نفع خود انسان می‌باشد و حضرت معبود چنین دستور داده و مسلمانان ملزم به عمل به حکم هستند.

وی بیان کرد: در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور خداوند، مردان را ابتدا خطاب قرار می‌دهد و می‌فرماید: به مردان با ایمان بگو چشمان خود را از نگاه به نامحرم فرو ببندد و به زنان می‌گویند که خودنمای نکنند تا مردان بهل هوس آن‌ها را مورد سوء استفاده قرار ندهند و همچنین خطاب به بانوان فرمودند:  چشم خود را از نامحرم فروببندند و تمام اندام و زینت خود را بپوشانند؛ این‌ها دستورات خداوند متعال است که در قرآن بیان شده و مطمئنن به نفع خودمان است.

این کارشناس علوم دینی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) یکی از معصومینی است که از جنس بانوان انتخاب شده ادامه داد: این بانوی بزرگوار در حدیثی می‌فرماید: آنچنان که شایسته خدا است نسبت به او تقوا داشته باشید و اوامرش را پاس بدارید و آنچه نهی فرموده خوداری کنید؛ با توجه به این حدیث یکی از آن مواردی که خداوند نهی کرده بد حجابی است که در مقابل خداوند به عفت و حجاب امر کرده است که زنان مسلمان باید آن را رعایت کنند.

میانجی افزود: حجاب به معنای پوشش اسلامی بانوان، دارای دو بعد ایجابی و سلبی است، که در نخستین بعد آن به وجوب پوشش بدن و در مورد سلبی حرام بودن خودنمای به نامحرم اشاره دارد و این دو بعد باید در کنار هم باشند تا حجاب اسلامی محقق شود.

وی خودنمای بانوان را در چند وجه مورد بررسی قرار داد و در این مورد اظهار کرد: عده‌ای از آن‌ها غافل هستند و نمی‌دانند حکم حجاب چیست، برخی دیگر دنبال جلب توجه و شیفته کردن دیگران به خود هستند، غافل از اینکه سست عنصر‌ترین افراد دنبال دختران عفیف برای همسری هستند،طیف دیگری گرفتار فخر، ثروت و غرور هستند تا خود را تافته و جدا بافته از جامعه نشان دهند، عده‌ای هم بنا به دلایل گرفتار طوفان غریزه جنسی و میل به خودنمای دارند در حالی که از بسیاری مسائل غافل هستند و برخی  هم به خاطر کم توجهی در خانواده به خودنمایی روی می‌آورند.

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران با اشاره به اینکه  برنامه‌های  اسلام در نواحی مختلف حیات زن حافط شان زن و حفظ جامعه می‌باشد در حالی که   برانداختن این برنامه‌ها از مهم‌ترین مقاصد سیاسی استعمارگران شرق و غرب بوده و همراه پیدا و آشکار با راهکارهای متفاوت به دنبال سست کردن پایه‌ خانواده می‌باشد.

میانجی  یکی از علل فزونی طلاق را خود نمایی و بد حجابی و بی حجابی و عواقب آن بر شمرد، گفت: دشمنان در پوشش‌های مختلف تیشه به ریشه مبانی عزت و شرف اسلام می‌زنند و مفاسد را به نام مفاخر ترویج و تبلغ می‌کنند در این فضا لازم است دختران و بانوان  بیدار شوند و در برابر  بی‌حجابی و بد‌حجابی که هر از گاهی خود را به شکل‌های مختلف مانند دختران میدان انقلاب نشان می‌دهند  مقابله کنند و با امر به معروف و نهی از منکر که حداقل آن اخم به این دختران است انجام دهند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت