×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
خدا بر دعایت مهر استجابت می‌زند مادر

معصومه درخشان طی یادداشتی به مناسبت سالروز میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

مهربان مادر، من ایمان دارم به دست‌های تو وقتی به سوی آسمان بلند می‌شود و نجواهای شبانه‌ات با خدا، عرش الهی را به لرزه درمی‌آورد و خداوند بر دعایت مهر استجابت می‌زند.

امروز صحبت از یک زن در میان است، زنی که هستی به نامش قیام می‌کند، زنی که ملکوت و آسمانیان در برابر مقام بهشتی او خاضعانه سر تعظیم فرود می‌آورند و این زن دختر نازنین ختم المرسلین است.

به یمن میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) امروز بهانه‌ای شده است تا به مقام یک زن ارج نهاده شود، یک زن که می‌تواند یک مادرباشد، یک همسر، دختر و یا یک خواهر باشد.

امروز صحبت یکی از این زنان به نام مادر است، مادری که گل‌واژه‌های احساس به پایش ریخته می‌شود و کلمات قادر نیستند مقام روحانی یک مادر را ادا کنند.

نام مادر که می‌آید، باید تمام قد به احترام او ایستاد چرا که او همچون فرشته‌ای است در حال سجود، یک دنیا عشق و هستی را می توان در نگاه او به تماشا نشست.

انگار عشق خداوند به بندگانش در وجود مادر تجلی می‌یابد چرا که خداوند آن را در وجود مادر به ودیعه گذاشته است و هیچ مقامی نمی‌تواند بهتر و شایسته‌تر از مادر در عرصه گیتی حرفی برای گفتن داشته باشد.

مادر که رحمت بی‌همتای ایزد را با شور، عشق و شادی به جگرگوشه‌های خود تقدیم می‌کند و وقتی عشق الهی در وجود فرزندش می‌نشیند، آنجاست که خدای مهربان حکم می‌کند بعد از عبادت خدا اولین نکته احترام به وجود گرانقدر و ارزشمند مادر است.

مادر، با چشم‌های تو می‌توان خدا را دید و با احساس نابت می‌توان با خدا نجوا کرد. می‌توان عطر گل‌های یاس را در وجودت حس کرد.

مادر مهربان، خدا تو را از نور خود آفریده است و جنت‌العلی را به پاس قدردانی از وجود فداکارت زیر پایت گذاشته است.

مادر مهربان آن زمان که آغوش می‌گشایی و دردانه‌ات را در امن‌ترین جای دنیا زیربال و پر می‌گیری، چه باک از طوفان‌های سهمگینی که در این وادی پر از آشوب و بلا هر لحظه در کمین است.

مادر، رسالت تو رسالت پیامبری بود که پیامش عشق و احساس بود. گل‌واژه‌های احساس را بر فرزندان خود می‌پراکنی و زندگی فرزندانت را روشن می‌کنی.

داستان سپید زندگی فرزندانت در سایه فداکاری و زحماتی است که بی‌منت و بی‌دریغ برایشان زحمت کشیدی و اکنون هراران شعر سپید نیز در مقام والا و روح  نواز تو نمی‌تواند قلم‌فرسایی کند.

مادر مهربان و دوست داشتنی، مقام شامخت آنقدر عزیز و ارزشمند است که خداوند بلند مرتبه چندین بار در کتاب آسمانیش احسان به پدر و مادر را سفارش کرده و احترام و احسان  به مادر را واجب‌تر از پدر ذکر کرده است.

بزرگان دینی گفته‌اند نیکی به پدر و مادر پس از یکتاپرستی از واجب‌ترین واجبات است.

مادر گرامی، امروز در پاسداشت نامت و روزت که آسمانیان نیز بر مقام مادری تو غبطه می‌خورند، بیش از پیش محبت مادرانه‌ات را به رخ آسمانیان بکش و گل‌واژه محبت فرزندانت را بپذیر و آنان را به دعایی که از لب‌های شیرینت می‌تراود، مهمان کن.

مهربان مادر، دعایمان کن در این وانفسای زندگی عاقبت به خیر شویم و بتوانیم راه را از بیراهه تشخیص دهیم.

دعایمان کن تا در سراشیبی‌های زندگی بتوانیم دوام بیاوریم و همچون خودت ما  بتوانیم در مسیر پر فراز و نشیب زندگی نام و یادی به نیکی داشته باشیم.

مادر دعایمان کن تا هیچوقت یاس و ناامیدی همنشین لحظه‌هایمان نشود و زندگی را با همه گرمای وجودش لمس کنیم.

مادر دعایمان کن بذر محبت بکاریم و نهال عشق و امید به بار آوریم و نهال زندگی‌امان به درخت تناور تبدیل شود.

مهربان مادر، دست‌های تو بوی ربنا می‌دهد و دلت از نور ایمان سرشار است ،برایمان دعا کن ایمان وجودمان هر روز محکم و محکم‌تر شود.

من ایمان دارم به دست‌های تو وقتی به سوی آسمان بلند می‌شود و نجواهای شبانه‌ات با خدا عرش‌الهی را به لرزه درمی‌آورد و خداوند بر دعایت مهر استجابت می‌زند.

من ایمان دارم به دعاهای نیمه شبت که دفع صد بلا می‌کند، وقتی در دل شب قطره اشکی چشمانت مهربانت را تر می‌کند و خدا را قسم می‌دهی به عرش کبریایی‌اش که گره از کار فرزندانت بگشاید و آنها  گذران امور زندگی خود را در سایه‌سار دعاهایت به انجام می‌رسانند.

مادر خوب و بزرگوار، به خاطر ما فرزندان ناسپاس آرزوهایت را زیر پا گذاشتی ولی ما  فرزندان خوبی برایت نبوده‌ایم، گاهی غرور جوانی ما را گرفت و درشتی کردیم اما هر وقت که در خلوت خود تنها بودیم، از این کردار زشت پشیمان شده و ایمان آورده‌ایم که چشم و چراغ زندگی‌امان هستی، هر چند که توان بر زبان آوردن آن را نداشتیم.

آن هنگام که جوانیت را با بچگی‌ها و ندانم‌کاری‌ها، پیر کردیم، قسم به موهای سپیدت ما را ببخش.

امروز هستند مادران مهربانی که فروغ عمرشان به خاموشی گرائیده است و در انتظار فاتحه‌ای هستند که روحشان را شاد کنیم.

با شاخه گلی سرخ، دستانی لرزان و دلی دلتنگ به دیدار مادرانی برویم که دلتنگ بودنشان هستیم و فاتحه‌ای نثار روح پاک آنها کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت