×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: توسعه زندگی شهری در گرو  تثبیت جمعیت روستایی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه، بسترسازی و ایجاد اشتغال و تولید در روستاها را زمینه ساز تثبیت جمعیت روستایی عنوان نموده گفت: توسعه زندگی شهری  در گرو تثبیت جمعیت روستایی بوده و اگر شهرنشینی بدون پشتوانه مهمی چون روستاها رشد نماید، سبب اقتصاد وابسته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع با اشاره به ترکیب جمعیت شهری و روستایی، کاهش جمعیت روستایی در شهرستان و در سطح کشور را آماری نگران کننده و ناخوشایند عنوان نموده افزود: دولت برای توسعه روستایی اعتبارات چشمگیر و ویژه ای اختصاص داده و  توانسته با تمهیدات موثر، جمعیت روستایی را به آستانه تثبیت برساند.

وی توجه به مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی مساکن روستایی را از دیگر اقدامات دولت در طی سالهای گذشته عنوان نموده و افزود: با توجه به هدفگذاری ها، این مهم در مراحل پایانی قرار گرفته و در برنامه پنج ساله ششم نیز جزو اولویتها  قرار گرفته است.

مشایخی رویکرد دولت به شیوه های نوین کشاورزی از طریق ترویج و آموزش و اختصاص اعتباراتی در این زمینه را از دیگر اقدامات دولت برای توسعه روستایی خوانده افزود: امروزه اشتغال روستایی از مهمترین اهداف دولت در راستای تثبیت جمعیت روستایی به شمار می رود و در این راستا شاهد  تنوع سرمایه گذاری ها در روستاها هستیم که خود منجر به اشتغالزایی و توسعه و در نهایت تثبیت جمعیت روستایی می شود.

وی مسائل فرهنگی، اجتماعی و خدمات رسانی را از دیگر ضرورتها برای تثبیت جمعیت روستایی عنوان نموده گفت: تامین مطلوب پزشک خانواده، تیم سیار سلامت و ارائه خدمات در مراکز بهداشت و درمان روستایی از جمله امور دولت در حوزه سلامت روستایی در تمامی حوزه ها به شمار می رود که ارتقای این خدمات در قالب شرکتها و گسترش آنها می تواند از محورترین رویکردها در تثبیت جمعیت و امیدواری جامعه روستایی باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه با اشاره به اینکه پایه تمامی برنامه ریزی ها بر پایه آمار دقیق جمعیتی و چهار وقایع حیاتی ازدواج، طلاق، ولادت و فوت می باشد، افزود: با همکاری تنگاتنگ ارگان ها و نهادهای ذیربط، آمار دقیق جمعیتی استخراج و برای برنامه ریزی و بهره برداری سایر دستگاهها ملاک عمل قرار می گیرد.

Views All Time
Views All Time
۳۶۵
Views Today
Views Today
۱

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false