×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
علی حیدری خبرنگار میانه ای صداوسیمای تبریز : آیا آقای رئیس جمهور در مقابل خود مطالبه به حق مردم ترکمنچای را دید?

علی حیدری خبرنگار میانه ای صدا و سیمای تبریز طی در یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت: قصه پر غصه همشهریان عزیزم در دیدار اخیر مردم استان با آقای رئیس جمهور آیا راه بجایی خواهد برد؟
سه شنبه چهارم اسفند ورزشگاه تختی تبریز مملو از جمعیتی بود که از اقصی نقاط استان آذربایجان شرقی برای دیدار با رئیس جمهور ایران اسلامی آمده بود .
بنده و همکاران از اول وقت در این ورزشگاه بودیم برای پوشش خبری این مراسم بزرگ .
مردم کم کم آمدند و این ورزشگاه خالی را باحضور گرم خود پرکردند ساعت حدود ۱۱صبح بود لحظات آمدن آقای روحانی ، در این لحظه چشمم به پلاکارد ها و دست نوشته های خورد که مرا برآن داشت تا به عنوان شهروندی از اهالی میانه با هموطنان عزیز ترکمانچایی ام به مطالبه به حق این عزیزان حساس شوم.
از دوستان ریاست جمهوری که نامه های مردم را در اطراف این ورزشگاه جمع می کردند خواستم توجه جدی به این مطالبه مردم منطقه ترکمانچای داشته باشند.
گرچه در تصاویر زنده این مراسم دست نوشته ها و پلاکارد اهالی ترکمان چای دیگر نیاز به بیان مطالب را نداشت اما متاسفانه رئیس جمهور محترم به رغم اینکه دقیقا در مقابل چشمانش این درخواست مردم را می دید واکنشی نشان نداد و شاید هم تصمیم دارد در تهران این موضوع را بررسی کند و یا اینکه …
اما درباره رویای فرمانداری شدن ترکمانچای بیان سوابق موضوع نیز خالی از عریضه نیست.
ترکمانچای بابیش از ۲۲ هزار نفر جمعیت یکی از بخشهای شهرستان میانه واقع دراستان آذربایجان شرقی است، بحث تبدیل شدن بخش ترکمنچای ازسالیان گذشته خواست اصلی مردمان این منطقه بوده است.
در جریان چهارمین سفراستانی هیئت دولت دهم به استان آذربایجان‌شرقی درزمان محموداحمدی نژاد بودکه صحبت ازفرمانداری شدن ترکمانچای و طرح آن درجلسه هیئت دولت درآذربایجان‌شرقی به میان آمد. اماپس ازروی کارآمدن دولت یازدهم ، دولت ازابلاغ واجرای آن صرف نظرکرد.
در سال های گذشته و در دوران صدارت اسماعیل جبارزاده به عنوان استاندارآذربایجان شرقی باگذشت چندین ماه از مطرح شدن بحثها و موضوعات مختلف پیرامون این موضوع در روز چهارشنبه هفتم مرداد ۹۴ دراظهارنظری گفته بود : اعلام شهرستان شدن هوراند،مهربان وترکمانچای ومعرفی فرمانداربرای هوراندقبل از تصویب به عنوان شهرستان رایکی ازتخلفات اداری دولت گذشته عنوان کرد و گفت: هنوزهم درگیر این موضوع هستیم .
بدون شک مطرح شدن و آغاز حرکت تبدیل شدن بخش ترکمانچای به فرمانداری ازجمله اقدامات مثبت و درجهت پیشرفت وتوسعه مناطق تاریخی وباقدمت بالای منطقه بشمار می آید که نباید از آن غفلت شود.
مردم شریف وانقلابی بخش ترکمانچای میانه باز هم منتظر تصمیم و اراده دولت مردان هستند و درخواست خود را قانونی و منطقی پیگیری خواهند کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true
  1. علی محمدجعفری

    مطلب جالب و قابل تاملی بود . با تشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت