×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مسئول قرارگاه امربه معروف و نهی از منکر سپاه عاشورا در سپاه میانه، گفت: برای اقامه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه، مردم باید هزینه کنند

غفار ملکی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز، روزه و دیگر فرایض الهی، یک واجب دینی است و عدم اقامه آن عقوبت الهی را در پی دارد، اظهار کرد: مردم همچنان که برای اقامه حج و جهاد که از فرایض دینی است هزینه می کنند، اقامه این فریضه نیز، هزینه جانی و مالی دارد ، اگر می خواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم لااقل با تذکر لسانی، آن را ادا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، مسئول قرارگاه امربه معروف و نهی از منکر سپاه عاشورا زمان شناسی، موقعیت شناسی، فرد شناسی و اشرافیت بر معروفات و منکرات را لازمه اقامه این فریضه عنوان کرد و افزود: نوع رفتار در برابر مرتکبان گناه و مجرمان، نحوه برخورد و ادبیات بکار گرفته شده، تعیین اولویت ها بسیار مهم است و ارشاد باید به تناسب فرد و جرم او انجام گیرد و آمرین به معروف باید توانایی و آموزش های لازم را در اینخصوص کسب و در خود ایجاد نمایند.

ملکی با مهم دانستن حفظ شئونات، آبرو، حریم شخصی و جایگاه اجتماعی افراد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر نباید به مچ گیری، حالگیری، توهین و یقه گیری تبدیل شود، بلکه حرمت اشخاص باید حفظ شود.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی برای کاهش عوامل آسیب زا و تشریح برخی از این عوامل، اعتیاد و شبکه های اجتماعی و ماهواره را از جمله مهمترین عوامل آسیب زا دانست و افزود: مردم باید بدانند که دشمن کیست؟ چرا و با چه سلاحی به میدان آمده است؟

کارگاه یکروزه آموزش و فعالسازی شبکه های امر به معروف و نهی از منکر بسیج با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از رابطین امر به معروف و نهی از منکر حوزه های مقاومت بسیج در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت