×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
حجاب مصونّیت جوارح زن است در برابر نا محرمان

مریم راحمی – لیسانس الهیات از شهرستان میانه طی یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

اگر فرهنگ سازی شود در حوزه عترت.چندی است در مملکت غیرت و جوانمردی به یغما میبرند حیثیت زن را و او را وادار میکنند که به هر ساز ایشان خود را بیاراید و در چشم نامحرمان طنازی کند و اسبابش را نیز مهیا کرده اند.

همه چیز در حوزه رخت و لباس و آرایش و متد آن هم فراهم استو هر لحظه از سوی گیرنده های غربی آموزش میدهند نوع و چونگی آن را و هر که خود را با متد آنها در انظار عمومی هماهنگی نکند به روز سنت فرهنگ سازی برهنگی و افشان کردن مو تلاش جو فرهنگی غرب است و الّا که مادران ما از همان ابتدا روسری بر سر و گردن ما انداختند تا کسی رنگ رخ ما نبیند که بتواند نگهی اندازد.تا بود از فرهنگی بومی سرزمینمان می گفتند که حجاب عفت زن را نگه میدارد.

فرهنگ غرب می خواهد محصولات خود را بفروشد و با اشاعه ی برهنگی و بی حجابی به مقاصد پلید خود رسیده است.

زن ایرانی-نیازی به نقاشی ابرو ندارد و کمان ابر بودن از دیر باز چهره زنان ایرانی را می آراسته و این یک ژنتیک ریشه ای برای زنان ایران باستان به شمار رفته است و ریتم و شکل و قیافه را عوض کردن تا شاید قیافه ای مثل مترسک های دست نشانده غربی داشته باشیم،دغدغه ی برخی از زنان سرزمینم شده است تا نگویند این زن به قول خود آن خود باختگان از مُد افتاده است و اساساً مشکل جوامع مسلمانی مثل کشور من نباید این باشد که ریخت و پاش و تجملات بی دینانی مثل غرب،سر لوحه ی زندگیمان شود.

اگر امر عفّت و حیا در کشور بومی شود و در هر منطقه و شهری زیبایی حجاب بیان شود این همه سرمایه ی کشور صرف زیور آلات و بزک دوزک غربی نخواهد شد که معلوم نیست از پس مصرف رنگ مو و وسایل آرایش چه بیماری های پوستی و زیستی جوامع را در برخواهد گرفت.مروارید از آن سبب درون صدف می ماند که دست یافتنی نباشد و گرانبها نشان دهد.

ولی امروز زنان ما چهره را می آرایند و به جسم خود نیز چیزی می پیچند که بدن نما باشد و مروارید وجود خویش را به راحتی در معرض دید همگان می گذارند که دست هر بیمار دلی به راحتی به آن میرسد و این نشانه ی فرهنگ و غیرت مرز و بوممان ایران نیست.

کاش اصل و ریشه را فراموش نکنیم.اصل و ریشه ما در جامه درکردن نبود و پوشش زنان غیور آذربایجان همیشه و در همه جا زبانزد عام و خاص بود.

این روند رکود فرهنگ حجاب در شهر من باعث رسوایی حیثیت حجاب است.مرد امروز با یک چهره مصنوعی روبه رو است، ابرو مصنوعی، پلک همچنین،بینی،گونه،لب،همه تزریقی.همین بی فرهنگی در نوع و چهره بزک شده باعث شد تا برخی از مردان سرزمینم نیز رفته رفته تمایلات خود را از حیطه چهره مصنوعی زن خود به چهره دیگری منتقل کنند و وقتی دیدند که حجاب کنار رفت و به راحتی میتوانند جسم عریان زن راببینند.چشم از همسر خود برداشتند و رنگ دختران آفتاب دگرگون شد. کنار رفت آن حجب و حیا در سرزمینم گلاب و آدینه.

ما چه قشری از جوامع بشری هستیم که حتی به گونه خود نیز ظلم میکنیم.ما همه از نسل پاک باران بودیم ولی وقتی به لجن زار رسیدیم همه را گرفتار کردیم و بیمار دلان توانستند رخنه کنند بر جوارح جواهر زن و رخنه کرد بی فرهنگی حجاب و هر روز بیش از پیش پای زنان سرزمینم از آستانه پاک خانه گسسته شد و بیمار دلان خانه را برای زنان محجبه تاریک کردند و زن بیچاره که خانه را سرای هوسرانی مرد میدید آتش زیر دیگ را خاموش کرد ولی خاکسترش را بر جای نهاد تا شاید مرد کو تربین که وسوسه مترسک های غربی او را از خانه و کاشانه رانده بود یک روز پشیمان شود و راه را به سوی منزل بی آلایش خود گیرد و آتش دیگ را روشن کند و اشکنه ی خانه ی الوان را به راه اندازد و با سرمایه ی توبه و تمنا رو به سوی دختر آفتاب کند و او را زیباترین حوری بهشت خویش ببیند و دست نیاز به سوی خود باختگان فرهنگ غرب دراز نکند که این فرهنگ ما نیست که زن خود را آراسته گرداند و به هزار و یک قلم آرایش و بعد در اختیار هوسرانان قرار دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت