×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۹ فروردین - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
رمضان در راه است،با کوله باری از ایمان و معرفت

مریم راحمی – لیسانس الهیات از شهرستان میانه در دلنوشته ای به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

رمضان در راه است،با کوله باری از ایمان و معرفت و با بارش باران رحمتت،زمین خود را می زداید ززشتی ها و آفرین می بند و شهر دل را به قدم های مبارکت.آن دم که صدای اذان و نجوای جان،تکبیر گویان از گلدسته های شهر نور به گوش می رسد و همگان را می خواندکه گر عابد و مست و بت پرستی بیا.

گفتند:رفتم به درمیکده،ره ندادند مرا،گفتند:تو اینی و آنی به فلاکت جان.به کجاره دهند تو را.نالان و گریان رهسپار میکده ی جنون شدم که چرا بیگانه خواندندمرا؟!

در هیات سر مستی و جنون !؟ پیغام رسید از ازل که چه کسی گفت:که ره ندهند تو را؟!

ما زبان بنگریم و قال را، بل درون بنگریم و حال را . بنده من از ذر دیوانگی و جنون ره پیموده بیچارگی تن را.وفریاد بر می آورد که یارب،بپذیرمرا.شرمنده درگاه توام ،یارب از در رحمتت نگر مرا.

در ماه رحمتت بگیر دستم را و عبورده از جهنم درون.یا رب ما به نداری کوچه های غریب خورده ایم.هر بی نوا که در این شهر خفته است نه بسترش گرم و نرم بوده و نه خانه و آوازه اش گران.بلکه ناامد گشته از غم دوران.آنگاه که دست برگردانیم می نهی و می فشری کالبد جسم را تا روح سر کشم آزاد شود و در محضرت پاسخگوی هزارویک کارکرده باشد چه کنم که نیست مرا، جز توشه ی گناه     مهربانا نجوا کن با این دل شکستگان در گهت تا هزار ناله ی درد مند فراق یا ربا تو به نظاره بنشینیم.کی و کجا و عده دیدار جانان به سر منزل مقصود می رسد؟!  با ما بگو اگر تمام شود فاصله ی پستی و نیستی مان.با ما بگو که کی کسی آیه ی رحمانیتت به قدر می نشیند ما تزول قرآن را؟  و کی هستی به خود  می بالد یوسف زهرا(ص)را؟ گفتی زنور می شکفد جامه ازل،وقتی که خورشید مهدی (ص)سحر کند ولی تا چشم راهیم، او که غزل سرای خوان محمد(ص)است،نیامدست

یارب در شب های گشایشت،بگشا سر منزل تکبیر را تا ره تو ، آلودگی تن را به روشنایی.شب قدر،از جسم و روح سرگردان بزداییم ودر باغ ملکوت تو آرمیده و از شاخه طوبای جنّتتبه پرواز در آییم و هلهله کنان فریاد سر دهم یار پسندید مرا.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت