×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مدیر امور آب میانه از آغاز عملیات فاز ۲ ساماندهی رودخانه شهر چای به طول ۴ کیلومتر خبر داد

مدیر امور آب شهرستان میانه از آغاز عملیات اجرایی ساماندهی رودخانه شهر چای به طول ۴ کیلومتر و عرض ۱۳۰ متر با اعتبار ۳ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حمید ادیب بازه عملیات را پل حصار و اتمام آن را تقاطع رودخانه شهر چای و قوری چای عنوان نموده گفت: تا ۱۹ اردیبهشت سال جاری به طول ۲ کیلومتر از پل حصار به سمت قوری چای آزاد سازی و اجرا گردیده و ۱۷ هکتار از اراضی تصرفی آزادسازی شده است.
وی افزود: همچنین ۱۹ هکتار از اراضی تصرفی در ادامه طرح به طول ۲ کیلومتر تا محل تقاطع رودخانه های شهر چای و قوری چای آزادسازی خواهد شد.
ادیب گفت: با توجه به تعهدات بعمل آمده و ارسال طرح به دفتر مهندسی رودخانه های استان و نظر مساعد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فاز ۳ طرح آزادسازی بطول ۶ کیلومتر از محل تقاطع رودخانه های شهر چای و قوری چای تا اراضی روستای خطب در دستور کار قرار دارد.
وی در ادامه توسعه بی رویه اراضی زیر کشت برنج در روستاهای بخش مرکزی که غیر از اراضی حاشیه رودخانه ها اراضی دیم و دامنه تپه ها را تبدیل به شالیزاری نموده اند، تبدیل اراضی دیم به صیفی جات در روستاهای کلوچه خالصه، قره آور و سایر روستاهای آن منطقه، نیاز به تعیین تکلیف ۱۸۰ هکتار از اراضی روستای چای تلوار که در داخل پایاب سد آیدوغموش قرار دارند ولی چون جزو اراضی ملی محسوب می گردند صاحبان اراضی حاضر به واریز هزینه های به اجرای طرح سیستم آبیاری از طریق بانک کشاورزی نبوده و از پرداخت اقساط استنکاف می نمایند و موضوع چاههای غیر مجاز روستاهای قلعه جوق نجفقلی خان، قره بلاغ و تختمشلو کاغذکنان را از مسائل و مشکلات موجود در زمینه حفاظت از منابع آب است.
ادیب جلوگیری از تخلیه نخاله به داخل بستر رودخانه شهر چای پس از پاکسازی و آزادسازی رودخانه و برخورد جدی با متخلفین را سبب کنترل و کاهش آلودگی رودخانه شهر چای عنوان نموده گفت: اجرای طرح زیبا سازی شهری با تعبیه تیرهای چراغ برق و صندلی های نشیمن بر روی دایک احداثی در دو طرف رودخانه شهر چای، ایجاد مسیر مناسب جهت پیاده روی شهروندان با شن ریزی و تسطیح دایک احداثی در دو طرف رودخانه شهر چای به طول ۴ کیلومتر از اموری است که در جهت زیباسازی این رودخانه اجرا خواهد شد.
این رودخانه یکی از شعبات قزل اوزن و از جاذبه های طبیعی استان آذربایجان شرقی است که در جنوب غربی میانه قرار گرفته و پل تاریخی شهر چای هم بر روی این رودخانه بنا شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت