×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
به بهانه اربعین شهید اکبر زوار جنتی اگر شهدای مدافع حرم نبودند

معصومه درخشان طی گزارشی پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

“امیر علی جان” سخت است از همه بابایت فقط یک سربند بماند، یک پلاک و دیگرهیچ…همرزمان پدرت هم قسم شده‌اند که انتقام خون پاک شهدای مدافع حرم را می‌گیرند و تا نابودی کامل شجره خبیث و ملعون داعش و هم‌پیمانان صهیونیستی آن از پای نمی‌نشینند.

بعد از شنیدن خبر شهادت رزمندگان مدافع حرم حاضر در پایگاه هوایی T4، تصاویر شهدا یکی بعد از دیگری منتشر می‌شد. میان آن تصاویر عکس فرزند شهید اکبر زوارجنتی انعکاس ویژه‌ای داشت. تصویری که دنیایی حرف در خود داشت. در این عکس، امیرعلی تنها فرزند شهید اکبر زوارجنتی کودکی ۲۰ماهه است که با لباس فرم نظامی در مقابل صفوف همرزمان پدر ایستاده و با نگاه کودکانه‌اش بغض‌ها و هق‌هق گریه‌های دوستان پدر را به نظاره نشسته است. امیرعلی نه کلامی گفت و نه حرفی زد، فقط نگاه می‌کرد. نگاهش اما یک دنیا حرف داشت.

چند وقت پیش بود که از سوریه مهمان داشتیم و شهید «اکبر زوارجنتی» حال و هوای دیگری به شهرمان داده و هوای کوچه پس‌کوچه‌های شهر را بارانی کرده بود.

مردمان شهرم با دیده‌هایی پر از اشک به استقبال عزیزی رفته بودند که عزیز مردم این شهر بود و حالا به مقام «عند ربهم یرزقون» رسیده بود.

عطر سلام و صلوات کوچه‌ها و خیابان‌ها را پر کرده بود و انوار معنوی این شهید بزرگوار به همراه سایر شهدای مدافع حرم بر سیمای شهر پاشیده شده بود.

شهدای مدافع حرم با خون سرخ خود می‌گویند،” سربازان ولایت علوی و غیرتمند هرگز اجازه نمی‌دهند دست حرامی به حرم برسد”.

شهید “اکبر زوارجنتی” نوزدهمین شهیدی بود که از استان آذربایجان‌شرقی به خیل شهدای مدافع حرم پیوست تا راه شهادت که همانا راه سعادت یک ملت است، پیوسته باز باشد و امنیت این سرزمین حفظ شود.

اکنون من و شمایی که در این شهر و کشور به راحتی در کوچه و خیابان قدم می‌گذاریم، به راحتی برای عزیزان خود جشن دورهمی می‌گیریم، در مناسبت‌های ملی و مذهبی به خیابان‌ها می‌آئیم و شادی می‌کنیم، فراموش نکنیم برگزاری این جشن و شادی‌ها در سایه امنیتی است که در این کشور وجود دارد.

بچه‌هایمان در این شهر قد می‌کشند و شاهد بزرگ شدن آنها هستیم ولی فرزندان و یادگاران شهدای مدافع حرم از نعمت بابا محروم می‌شوند تا ما بتوانیم با افتخار، بدون ترس و اضطراب در این شهر زندگی کنیم.

امنیتی که سبزپوشان حافظ امنیت ملی کشورمان برایمان به ارمغان آورده‌اند. منطقه‌ای که در آن هستیم آشوب بلاها و لشگرکشی دشمنانی است که از هر طرف تیغ‌های تهاجم خود را به سمت کشورمان روانه می‌کنند، اما در این میان جوانان شجاع و غیور کشورمان سروقامتان سبزپوش  پاسدار این آب و خاک هستند که کیلومترها دورتر از مرزها در خط مقدم با دشمنان نبرد می‌کنند تا ما اینجا به راحتی بتوانیم آزاد و سربلند زندگی کنیم.

شهدای مدافع حرم با نثار خون پاک خود از حرم امن الهی دفاع کرده و  از دست معشوق ازلی نشان لیاقت مدافع حرم می‌گیرند تا در فردای قیامت شرمنده امام حسین (ع) که درس آزادگی به جهانیان داده است، نباشند.

آنها یقین دارند که راه سرخ شهادت از کربلا آغاز شده است و تمام آزادگان جهان زیر این پرچم سرخ راه سرخ شهادت را انتخاب می‌کنند.

این روزها جای جای کشورمان با عطر شهدای مدافع حرم خوشبو و خوش عطر شده است و همچون سال‌های دفاع مقدس هر روز در یکی از شهرها دسته گل‌های شهید بر روی دستان این مردم قدرشناس تشییع می‌شود و به یاد می‌آوریم که باز هم تمام کفر، الحاد و دشمنی‌ها در برابر ایمان و آزادگی صف کشیده‌اند و نبرد حق و باطل همیشه پا برجاست، رزمندگان اسلام مدافع  حرم حضرت زینب(س)  و عاشقان شهادت در سرزمین اسلامی هستند.

اکنون که رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی به دفاع از حریم اهل‌بیت می‌پردازند، غرور ملی ما دو چندان شده است و این پیام را به دشمنان می‌دهد که جوانان این زمانه کمتر از جوانان هشت سال دفاع مقدس نیستند.

جوانانی که حتی میانگین سنی آنها به ۳۵ سال هم نمی‌رسد ولی چقدر بزرگ بوده و روح بزرگی دارند که جان در طبق اخلاص گذاشته و گوش به فرمان ولایت بوده و در پاسداری از ارزش‌های اسلامی تا برقراری حکومت عدل و داد در جهان از پای نمی‌نشینند و چه بسا از یک خانواده هر دو فرزند مدافع حرم هستند.آنها پیام شهادت‌طلبی این امت را به دنیا صادر کردند تا بگویند مکتبی که شهادت دارد، سعادتمند است.

چگونه می‌توان از همسران  شهدای مدافع حرم که نوعروسانی جوان هستند، ننوشت. همسرانی که سربند “یا زینب” و “کلنا عباسک یا زینب” را بر پیشانی آنها  بسته و کوله‌بار مقاومتشان را محکم کرده و در خود گریستند اما با لبخند بدرقه‌شان کردند تا سرپناه و سایه سر آنها با روحیه‌ای شهادت‌طلبانه در مبارزه با داعش سربلند باشند و وقتی پیکر مطهر و گلگون‌کفن آنها برگشت، لب به شکوه و شکایت نگشودند و پرصلابت و استوار در مقابل دشمن ایستاده و گفتند« روسفید شدیم، خدایا این فدایی اهل بیت را از ما بپذیر».

شهید “اکبر زوارجنتی” نیز یکی از خیل شهدای مدافع حرم است که طی هفته‌های اخیر تصاویرش خیابان‌های سطح شهر و فضای مجازی را پر کرد، شهیدی که یادگار سه ساله‌اش در مقابل همرزمان پدر شهیدش دل هر فرد آزاده‌ای را به درد می‌آورد و همرزمان پدرش می‌گویند “امیر علی جان” سخت است از همه بابایت فقط یک سربند بماند، یک پلاک و دیگر هیچ، هر وقت دلتنگ شدی بهانه بابا را بگیری و دلت بسوزد اما با افتخار سرت را بالا بگیر و بگو بابایم برای امنیت این کشور جان داد و شهید شد و همرزمان پدرت هم قسم شده‌اند که انتقام خون پاک شهدای مدافع حرم را می‌گیرند و تا نابودی کامل شجره خبیث و ملعون داعش و هم‌پیمانان صهیونیستی آن از پای نمی‌نشینند.

برخی از خانواده شهدای مدافع حرم تنها فرزندشان را تقدیم اهل‌بیت کرده‌اند مانند خانواده شهید “وحید فرهنگی والا” که تنها دارایی و فرزند خود را تقدیم اسلام کردند، برخی خانواده‌ها نیز هر دو فرزندشان پاسدار ولایت هستند و از ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کنند و خانواده شهید “اکبر زوارجنتی” هر دو فرزندش حافظان امنیت این آب و خاک بوده و هستند.

یک فرزند این خانواده که پاسدار حریم اهل بیت بوده و در پی حملات موشکی جنگنده‌های اسرائیلی به پایگاه هوایی تیفور حمص به شهادت رسید و برادر دیگرش دانشجوی دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است و با صلابت و استوار به پیکیر برادر شهیدش ادای احترام نظامی کرد و گفت،« مرگ اسرائیل نه با تاخیر بلکه با تعجیل خواهد بود» و دنیا خواهد دید که پیشگویی رهبر و سید فرزانه این کشور و انقلاب به دست همین سربازان ولایت و جان برکفان انقلاب محقق خواهد شد و ما همگی تابع محض ولایت هستیم.

و حالا که ما شاهد شهادت آلاله‌های سروقامت مدافعان حرم هستیم، شایسته است که در مقابل این فداکاری‌ها سر تعظیم فرود آوریم، قدردان خانواده‌های مدافع حرم باشیم، در مقابل یادگاران کوچک این شهدا بی‌حرمتی نکنیم، همچون برخی سلبریتی‌های رسانه‌ای حرف‌های نامربوط نزنیم، اگر همین شهدای مدافع حرم نبودند این خانم و آقایان سلبریتی چگونه در امنیت کامل این کشور می‌توانستند این حرف‌ها بر زبان جاری کنند.

در مقابل شهدای مدافع حرم و خانواده‌هایشان بی‌تفاوت نباشیم و به سادگی از کنارشان عبور نکنیم. قدر امنیت کشورمان را بدانیم و فراموش نکنیم طبق فرمایش حضرت رسول صلوات الله علیه « نعمتان مجهولتان الصحه و الامان » دو نعمتند که قدرشان مجهول است: صحت و امنیت‏».

خانم صدیق‌پور همسر شهید اکبر زوارجنتی از شهدای مدافع حرم می‌گوید: تنها یادگار همسر شهیدم امیرعلی است. امیرعلی ۲۰ماه بیشتر ندارد اما آن روز لباس فرم نظامی‌اش را پوشید و مقابل چشمان گریان همرزمان و دوستان پدر شهیدش ایستاد تا با زبان کودکانه به آنها بگوید ادامه‌دهنده راه پدرش و شهدای مدافع حرم باشند و نگذارند اسلحه پدرش بر زمین بماند.

همسرم خیلی سفارش امیرعلی را می‌کرد. به من می‌گفت من و تو باید الگوی عملی برای فرزندمان باشیم. باید طوری تربیت شود که لیاقت سربازی امام زمان (عج) نصیبش شود. باید نماز خواندن، قرآن خواندن و ارادتش به اهل بیت را از ما الگو بگیرد. شاید با شهادت همسرم مأموریتش در این دنیا پایان یافته باشد اما مأموریت من و همسران شهدای مدافع حرم در جبهه فرهنگی تازه شروع شده است.

از همین فرصت و از رسانه شما پیامی برای دشمنان و تروریست‌های تکفیری دارم که: همسرم اکبر زوارجنتی فدا شد. اگر لازم باشد امیرعلی را هم در این راه فدا می‌کنم تا ادامه‌دهنده راه پدر شهیدش باشد. او را در راه اسلام و رضای خدا قربانی می‌کنم. صهیونیست‌ها بدانند وعده امام خامنه‌ای در نابودی اسرائیل نه با تأخیر بلکه با تعجیل عملی خواهد شد و در این مسیر از هیچ چیز نمی‌ترسیم.

تا زمانی که انسان سلامتی خود را از دست ندهد، قدر صحت و عافیت خود را نمی‌داند و زمانی هم که نعمت امنیت از او گرفته شد، به وجود امنیت در داخل کشور و شهر خود پی می‌برد.

اگر همه تلاش‌های دشمنان در جهت برهم زدن امنیت ایران اسلامی در نطفه خفه شده و آنها نتوانستند امنیت این کشور را خدشه‌دار کنند، در سایه وجود جوانانی است که در خط مقدم به نبرد می‌پردازند و اگر مدافعان حرم نبودند، ما باید خیلی زودتر از این‌ها شاهد حوادث خشونت‌بار بودیم.

مدافعان حرم می‌روند تا آنها هوس آمدن به خاک پاک ما را در سر نداشته باشند.اگر مدافعان حرم نبودند اکنون جوانان رشید ما  باید در همدان، کرمانشاه ، تهران و سایر شهرستان‌ها با آنها می‌جنگیدند.

تنها یک لحظه با خود بیندیشیم اگر شجره خبیث داعش که فقط یک جزء و بخش اندکی از جنایت‌های بی‌شرمانه آنها را در سریال «پایتخت»  و فیلم «به وقت شام»  دیدیم، اگر از مرزهای کشورمان به داخل بیایند، چگونه می‌توانیم در کنار عزیزان خودمان جشن دورهمی بگیریم، هر لحظه کابوس و وحشت مهمان لحظه‌های زندگی‌مان می‌شود، هر لحظه آروزی مرگ می‌کنیم چرا که مردن خیلی باارزش‌تر از این است که در دست جلادان روزگار اسیر شویم.

قدر امنیت کشورمان را بیشتر بدانیم و در جدال و کشمکش‌های سیاسی و جناحی هرگز اجازه ندهیم هیبت و ابهت نیروهای انتظامی و نظامی کشورمان  شکسته شود.اگر در هیاهوی تبلیغات انتخاباتی و وعده و وعیدهای سیاستمداران و توسط جاده صاف‌کن‌ای وطنی، ابهت و بزرگی نیروهای نظامی، انتظامی، پاسداران جان برکف و نیروهای مسلح شکسته شود و آنها را به باد توهین و تحقیر بگیرند، بدون تردید باید منتظر گستاخی دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی باشیم.

هرگز اجازه ندهیم جریان طرفدار گفت‌وگو، سازشکار و تعامل، هیبت نیروهای نظامی عزیزمان را خدشه‌دار کنند، چرا که اگر اقتدار حافظان امنیت ملی ضعیف و مورد انتقاد دولتمردان قرار گیرند، بدون شک دشمن در کمین نشسته و مترصد فرصت است.

وقتی دشمن قسم‌خورده خود را در خاک طلایی و پاک این سرزمین ببیند، مطمئناً برایش فرقی نمی‌کند که کدام تفکر در کشور حاکم است، او آمده است که بماند و ریشه اسلام را در این سرزمین از بین ببرد بنابراین ما همیشه قدردان نیروهای نظامی، امنیتی و حافظان امنیت ملی خواهیم بود و تمام قد در برابر حافظان امنیت ملی می‌ایستیم و بر دستان تمام پاسداران مدافع حرم بوسه می‌زنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت