×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸   - ساعت: ۰۳:۳۱
it is true
true
true
بهار رمضان

شهلا قربانی از میانه طی یادداشتی به مناسبت ماه رمضان ماه نزول قرآن در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

 

ابتدای نام نام خداست و چه زیباست سالی که ابتدای آن ماه خداست.
گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست و چه سالی است امسال که بهار طبیعتش با بهار معنویت قرین گشته است. فرِّ فروردینش حکایت ایام البیض رجب المرجّب است و شکوه اردیبهشتی آن حکایت شکوفایی گلهای باغ عطرت طاهاست.
شعبان، اردیبهشت ولادتهاست، در این بهار بهشتی است که عرش و فرش خود را مزیّن به قدوم مبارک حسین بن علی و علی بن الحسین و ابوالفضل العباس و بهترین آفریده ملک و ملوک، مهدی موعود می نماید و این ماه نبوت است صَلِّ علی محمدٍ و آل و محمّد. قدم پیشتر که می گذاریم و روزهای بهاری مان به سومین ماه خردادی خویش نزدیک می شود، دادِ اذان از مناره های جان بر می خیزد و صدای دل انگیز « ربنا » به گوش می رسد. راز دلها به زبان نیاز، قبای نماز می پوشد و بر سر سجاده عشق می ایستد و می گوید « اللهمَّ لکَ صُمنا و علی رزقکِ اَفطرنا و تقبَّل منّا».
رمضان ماه امت است. آنگاه که آیه آیه های نزول قرآن به باران وحی بر سر امت می ریزد. آن زمان شکوفه های ایمان از دلها می روید و جوانه های جود و سخا به یاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی جان می گیرد. « چه مبارک سحری است» سحرهای رمضان که به آوای « الهُمَّ مِن بهائکَ با ابهاها» نرگس چشم خمار آلودمان بیدار می شود و چه شبهایی است شبهای قدر آن سان که سرسودایی ما زیر قرآن رحمتش سبک می شود و در این شبهاست که قدر عالم امکان در لحظه لحظه هایش مقدر می شود « و ما ادراکَ ما لَیلَهُ القدر ».
رمضان بهار قرآن، بهار تجلی جانهاست. بهار گشایش درهای آسمانی خداوند رحیم است و به بند کشیدن دست شیطان رجیم. مهلت بهاری سه ماهه مان فرصتی است برای تقصیر زلف گناهانمان که بشر را تقصیر بسیار است. از محرم حرم خانه خدا شدن تا مُجرم شیطان گشتن به نقطه ای بند است و آن نقطه کور گناهان است. اهل کوی رمضان که باشی عطر جانت نافه آهوی ختن را به سخره می گیرد.
در این بهار باید دامن دامن گل عفو و بخشش را از گلستان رمضان چید.
خداوند را به هزار نام اعظمش خواند و به حق غیاث المستغینیش هزار رکعت نماز معرفت خواند و هزار بار دانه های تسبیح را به سر انگشتان ذکر شمرد. و هزار بار رسم میهمانی را به جا آورد تا خیر و برکات « خیرٌ مُن الف شَهر » آن بر ما شامل شود.
در این سحر گاهان معنوی دست نیازمان را به سوی خالق بی نیاز دراز می کنیم و خداوند را به آبروی همه آبرومندانش قسم می دهیم تا ما را در زمانه ای که چلّه ی گناهان از هر سو ما را کمین گرفته به کمان رحمتش ما را از صید گناهان نجات بخشد و در روزگار عَظمُ البلایی امروز که دست و دلمان به تکرار گناه در دفتر صد برگ زندگی عادت کرده به نسیم رحمتش دلهای ما را پاک گرداند.
یا علیٌ یا عظیم حال که فرضیه رمضان را بر ما فرض نمودی دست نیازمان را بگیر و در این روزهای بهاری استجابت دعا « یا رب از ابر هدایت برسان بارانی ».
یا رب حال که دست تقدیر ، تقویم شمسی و قمری مان را عجین کرده، عنایتی فرما و شمس و قمر عالم محمد (ص) و علی (ع) را از ما راضی و خشنود گردان و و سایه شفاعتشان را سایه بان « اجرنا مُنَ الّنار» ما گردان.
به حق وجهک الکریم و القرآن ِ عظیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false