×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
برگزاری گردهمایی تبیینی ترویجی مصون سازی فرهنگی در سپاه میانه

فرمانده سپاه میانه در گردهمایی مصون سازی فرهنگی کارکنان سپاه میانه با اشاره به تهدیدات فضای مجازی، گفت: پیوستن به خانواده مجازی، خانواده های اصلی و واقعی را گاه متزلزل و گاهی متلاشی می کند

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، فرمانده سپاه میانه با بیان اینکه دشمن با القای نیاز، ورود مخاطبان در فضای مجازی را یک ضرورت تلقین می کند در صورتی که هدف او از ساخت و توسعه اینترنت، ایمیل، فضای مجازی و … چیزی جز جاسوسی نبودده و نیست و مخاطبان در صورتی که بدون ضرورت، بدون برنامه و نداشتن آموزشهای لازم به این فضا وارد شوند، جز گمراهی، لو رفتن اسرار و اطلاعات خصوصی شان، چیزی دیگر عایدشان نخواهد شد.

جعفر غیابی گفت: دروغگویی یکی از عادتهایی است که به دلیل کشف نشدن در فضای مجازی به راحتی ترویج یافته و افراد خود شیفتگی و توجه طلب، در این فضا به راحتی دروغ پردازی کرده و عادت به دروغ در دیگر افراد نهادینه می شود.

غیابی اظهار کرد: اجتماعی شدن یک پدیده ذاتی و بیرونی است و اجتماعی شدن کاذب در فضای مجازی موجب انزوای اجتماعی در فضای واقعی شده و پیوستن به خانواده های مجازی، بسیاری از خانواده های واقعی را متزلزل و متلاشی می سازد.

وی با اشاره به تهدیدات فضای مجازی، انحرافات جنسی، فریب خوردن از مهندسی افکار دشمن، ترور سایبری و نشر اطلاعات خصوصی افراد، کلاهبرداری از طریق پوی اینترنتی با عناوین بیت کوئین یا ارز دیجیتالی را از مهمترین این تهدیدات برشمرد و افزود: دشمن در فضای مجازی از طریق مهندسی افکار، افکار عمومی را در دست گرفته با بزرگ نمایی مشکلات کوچک جامعه یا نشر اکاذیب و اطلاعات دروغین، سعی در متشنج سازی جامعه و ایجاد اغتشاش و اجتماعات غیرقانونی می کند.

فرمانده سپاه میانه جنگ آینده را جنگ با آبروی افراد عنوان کرد و تصریح کرد: باید مراقب باشیم که وقتی شیپور جنگ مذهبی زده شود، اندلسی کردن در کشور ما تکرار خواهد شد.

غیابی عدم استفاده یا محدودد کردن استفاده از فضای مجازی، در صورت ضرورت استفاده از پیام رسانهای داخلی، و آموختن عملیاتی امکانات و بایسته های فضای مجازی را گامهایی موثر در ایمن سازی افراد خانواده عنوان کرد و افزود: دشمن با تبلیغات گسترده عدم اعتماد به پیام رسانهای داخلی را به مردم القا نموده است در صورتی که تمامی اهداف پیام رسانهای خارجی بر پایه جاسوسی استوار است.

گردهمایی تبیینی ترویجی مصون سازی فرهنگی با هدف افزایش دانش رسانه ای و مقابله با تهدیدات فضای مجازی با شرکت کلیه کارکنان در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه میانه برگزار شد.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت