×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میانه :توسعه اقامتگاه های بوم گردی زیربنای توسعه گردشگری روستایی و عشایری

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میانه، توسعه اقامتگاه های بوم گردی را یکی از زیرساخت های اساسی توسعه گردشگری روستایی و عشایری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میانه، “مددی”، گفت: فعالیت اقامتگاه های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان ها، سبب آشنایی بیشتر و عمیق تر گردشگران با فرهنگ اصیل روستایی خواهد بود، لذا توسعه اقامتگاه های بوم گردی و فراهم سازی موقعیتی مناسب برای فعالیت روستاییان در این حوزه، بسیار مهم و ضروری است.

مددی با تاکید به اینکه توجه به ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی و توسعه بوم‌گردی یکی از اهداف اصلی اداره میراث فرهنگی شهرستان است، ادامه داد: اداره میراث فرهنگی شهرستان در تلاش است با تدوین برنامه ای مدون در سه حوزه اقامتگاه های بوم گردی روستایی، عشایری و طبیعی، گام های موثری را در راستای تقویت ظرفیت های این حوزه بردارد.

وی با بیان اینکه در حوزه های سه گانه اقامتگاه های بوم گردی با دستگاه ها و نهاد های ذیربط هماهنگی های لازم انجام گرفته است، ادامه داد: در راستای توسعه اقامتگاه های بوم گردی روستایی، عشایری و طبیعی، با فرمانداری و ادارات منابع طبیعی، امور عشایر، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن تعاملات تکمیلی در راستای تسریع فرایند اداری صورت گرفته است تا شهرستان در این حوزه به جایگاه شایسته خود دست یابد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان  با اشاره به صدور ۶۳ مجوز اقامتگاه بوم گردی روستایی در سطح استان، اظهار کرد: با توجه به عدم وجود اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان از اواخر سال گذشته با اهتمام اداره میراث فرهنگی شهرستان و حمایت دستگاه های ذیربط، مجوز  اقامتگاه بوم گردی روستایی و اقامتگاه عشایری صادر خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به لزوم تدوین یک برنامه شامل ابعاد دقیق، علمی و فنی بوم گردی در شهرستان ، پروژه مطالعاتی ظرفیت های بوم گردی شهرستان و استان زیرنظر اداره کل توسط گروه مشاوره تخصصی در حال اجراست که خروجی آن برنامه راهبردی بوم گردی استان خواهد بود.

مددی در پایان با اشاره به اینکه توسعه کمی اقامتگاه های بوم گردی بایست مبتنی بر صیانت از ظرفیت های فرهنگی و معنوی روستاها و عشایر باشد گفت: توسعه این اقامتگاه ها هرچند در ایجاد اشتغال برای ساکنان روستا نقش مستقیم دارد اما حضور گردشگر نیز نباید به جامعه میزبان آسیب بزند و مطالعات یاد شده در این راستا صورت می گیرد که توسعه بوم گردی مبتنی بر مولفه های توسعه پایدار صورت پذیرد.

Views All Time
Views All Time
۲۵۷
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false