×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
وجود مشکلات زیاد در پنچ شنبه بازار شهرداری میانه

شهرداری میانه بابت دریافت مبلغ ۱۴ میلیون و چهارصد هزار تومان سالانه چه نوع خدماتی را در پنچ شنبه بازار برای فروشندگان و اقشار مختلف مردم ارائه می دهد؟!

با توجه به قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و قانون شهرداری ها و دستوالعمل و آئین نامه بازارهای جمعی،موقت و محلی یکی از وظایف شهرداری ها تهیه زمین،تجهیز و فراهم نمودن امکانات جهت عرضه کالا و محصولات صرفاً داخلی با اهداف:

الف- حمایت از تولیدات داخلی منجمله صنایع دستی،خانگی و روستایی

ب- کمک به معابر سد معبر و فروشندگان کم سرمایه

ایجاد بازارهای جمعی،موقت و محلی که در دسترسی عموم مردم مخصوصا اقشار کم درآمد و متوسط جامعه می باشد.

شهرداری و شورای اسلامی شهر میانه در سالهای گذشته در خیابان سید سجاد حججی ( کمربندی ساحلی) اقدام به ایجاد بازار پنچ شنبه نموده بوند که بخاطر مشکلات پنچ شنبه بازار را به جنب گشتارگاه صنعتی شهرداری در جاده هشترود به میانه انتقال دادند. شهرداری میانه در اواخر اسفندماه سال ۹۶ اقدام به واگذاری پنچ شنبه بازار ( بصورت اجاره ای) سالانه به مبلغ ۱۴ میلیون و چهارصد تومان به بخش خصوصی نموده است.

با توجه به بندهای ماده ۸۰ قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران یکی از وظایف شورای اسلامی شهرها نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر، اماکن عمومی و وضع مقررات مربوط به ایجاد و اداره میدانهای عمومی توسط شهرداری برای خرید و فروش مایحتاج عمومی و ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و دستوالعمل و آئین نامه بازارهای جمعی،موقت و محلی یکی از وظایف شهرداری ها می باشد.

۱- بعلت خارج شهر بودن و نبودن خودروهای مسافرکشی عمومی

۲- نداشتن سازه های فلزی موقت و دائم

۳- نداشتن سرویس های بهداشتی مناسب

۴- باکس های ( مخزن های ) زباله

۵- آسفالت نبودن داخل محوطه

متاسفانه پنچ شنبه بازار شهرداری شهر میانه بخاطر موارد اشاره شده که در شأن مردم شهر میانه نمی باشد و باعث ایجاد مشکلات زیاد برای فروشندگان و شهروندان مخصوصا اقشار کم درآمد و متوسط شده و می باشد. شهرداری میانه با وجود دریافت مبلغ ۱۴ میلیون و چهارصد هزار تومان سالانه جهت فراهم نمودن امکانات و تجهیزات پنچ شنبه بازار و حل مشکلات اقدامات لازم را انجام نداده است. شورای اسلامی شهر میانه هم طبق قانون باید نظارت نمایند، نظارت های قانونی را انجام نداده و نمی دهد.

اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر میانه می توانند با مکان یابی مناسب در خیابان سید سجادحججی ( کمربندی ساحلی) که در شأن مردم شهر میانه و فراهم نمودن امکانات و تجهیزات اقدام به ایجاد بازارهای جمعی،موقت و محلی که قابل دسترسی عموم مردم مخصوصاً اقشار کم درآمد و متوسط جامعه باشد باعث حل این مشکلات شوند.

پنچ شنبه بازار شهرداری شهر میانه واقع در جنب گشتارگاه صنعتی شهرداری جاده هشترود میانه

✍️نگارنده: مرتضی رشیدی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت