×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
جلال رحیم زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه در نشستی با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت هفته جهاد کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با اشاره به مصرف کم آب و اشتغالزایی پایدار با ایجاد و توسعه کشت گلخانه ای گفت: توسعه فضاهای گلخانه ای از مهمترین اهداف دولت و وزارتخانه جهاد کشاورزی است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، جلال رحیم زاده در نشستی با اصحاب رسانه و خبرنگاران افزود: از سرمایه گذاران و کشاورزانی که دارای زمین و آب هستند انتظار می رود اراضی خود را جهت بهره وری بیشتر به گلخانه تبدیل کنند که در این راستا مجوز و تسهیلات لازم از سوی جهاد کشاورزی در اسرع وقت ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد شهرستان در تولیدات کشاورزی و دامی گفت: این شهرستان در تولید گوشت قرمز با ۵۴۸ تن رتبه دوم، شیر خام با تولید بیش از ۴۳ هزار تن رتبه چهارم، گوشت سفید مرغ با ۱۲ هزار تن رتبه اول، عسل بومی مدرن با تولید ۲۷۴ تن و بیش از ۵۵ هزار کلنی رتبه یازدهم و در تولید تخم مرغ با ۲۱۰ تن رتبه سیزده استان را به خود اختصاص داده است.

رحیم زاده به وجود ۸۰ واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه بهره برداری با یک میلیون و ۷۶۰ قطعه اشاره کرده افزود: در تولید تخم مرغ برای ۳ واحد در شهرستان مجوز صادر شده و امیدواریم با توسعه و ترویج این مرغداری ها در تولید تخم مرغ نیز از برترین ها باشیم.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه در ادامه از قانون رفع تداخل امور اراضی ما بین کشاورزان و منابع طبیعی خبر داده به وجود ۴۷۰ پلاک در شهرستان اشاره کرده گفت: ۵۲ مورد پلاک دارای اختلاف برابر مصوبات در سطح ۱۵ هزار هکتار مشخص و ۸ پلاک در یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی تعیین تکلیف شده اند.

رحیم زاده با بیان اینکه ۲۵ پلاک دیگر در دست نقشه برداری و اقدام است افزود: ۱۲ پلاک نیز امسال به اتمام خواهد رسید.

وی به صدور مجوز برای ۹۰۰ طرح کشاورزی، صنعتی، خدماتی و گردشگری از سوی این مدیریت اشاره کرده از اختصاص گشت ویژه برای پوشش ۷۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان خبر داده گفت: تا به حال ۸۰ مورد تبدیل اراضی به غیر کاربری شناسایی شده و اقدامات لازم انجام شده است و در این خصوص از مردم عزیز شهرستان تقاضا می شود تا در صورت مشاهده تبدیل اراضی کشاورزی به غیر کاربری با سامانه ۱۳۱ به اطلاع رسانی بپردازند.

وی حفظ کاربری اراضی کشاورزی را وظیفه ملی و حاکمیتی دانست و تاکید کرد: باید از توسعه ساخت و سازهای بی رویع در اراضی زراعی و باغی جلوگیری کرد زیرا همه ساله شاهد ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال درآمد در شهرستان از محصولات زراعی و باغی هستیم که این امر نه تنها کمک بزرگی به اقتصاد شهرستان است بلکه اگر این درآمد در شهرستان سرمایه گذاری شود تحول ساز خواهد شد و در این خصوص باید گفت، از بین بردن این اراضی جفا در حق نسل امروز و آتی جامعه است.

رحیم زاده در بحث صدور سندهای کشاورزی عمده مشکل را قطعات خرد ذکر کرده گفت: این امر سبب هزینه بر بودن تولیدات کشاورزی و عدم مکانیزاسیون بوده و در این خصوص تنها هدف ما حفظ اراضی یکپارچه و ممنوعیت خرد نمودن اراضی در صدور سند است.

وی به سند دار شدن بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی و رتبه برتر استانی در این راستا اشاره کرده از همکاری اداره ثبت اسناد و امور اراضی جهاد کشاورزی قدردانی نمود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه نظام نوین ترویج با ۳۲ کارشناس برای ۴۰۰ روستا در جهت برگزاری کلاسهای آموزشی و رفع مشکلات کشاورزان و تعیین مسئول زنان روستایی برای انتخاب زنان تحصیلگر روستایی و صندوق خرد روستایی زنان در جهت حمایت از ایجاد مشاغل خانگی و اشتغال پایدار را از دیگر عملکردهای جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان عنوان نمود.

وی از اختصاص ۸۵ درصد یارانه برای طرح های کلی آبیاری تحت فشار و ۱۰ درصد به طرح های انفرادی و بخش خصوصی خبر داده به تزریق ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای پیمانکاران جهت اجرای آبیاری تحت فشار داخل مزارع اشاره کرد.

رحیم زاده با بیان اینکه اجرای شبکه داخل مزارع در پایاب سد آیدوغموش از سال ۹۴ شروع و ۲ هزار و ۶۶۰ هکتار تا به حال اجرا شده افزود: با مشارکت بانک زمین، آب منطقه ای و جهاد کشاورزی یکهزار و ۴۰۰ هکتار دیگر در دست اقدام بوده و عملیات اجرایی ۲۶۰ هکتار آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با بیان اینکه همه ساله شاهد احیای ۳ رشته قنات عمدتا در منطقه محروم کاغذکنان هستیم گفت: هدف از این کار رساندن آب مستقیم به روستاهای محروم است.

وی در پایان با تقدیر از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان که نقش مهمی را در اطلاع رسانی به جامعه و آ گاه سازی مردم از جمله کشاورزان دارند افزود: آگاه سازی از شیوه های نوین کشاورزی، ترویج فرهنگ استفاده صحیح و بهینه از آب، آگاهی از نقش بیمه در کشاورزی و سایر مسائل می تواند به پیشبرد اهداف کشاورزی شهرستان کمک کند.

در پایان مراسم از خبرنگاران حاضر در جلسه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت