×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مشایخی سرپرست فرمانداری ویژه میانه: جلب مشارکت مردمی موجب توسعه همه جانبه آموزش و پرورش است

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش میانه گفت: با خروج یکطرفه آمریکا از برجام شاهد بار روانی در سطح منطقه و داخل کشور از سوی عناصر فرصت طلب، ایادی معاندین نظام و منافقین هستیم که سبب شده بسیاری از نارضایتی های اجتماعی در قالب مطالبات صنفی و حقوق شهروندی تقویت شده و برخی بر این موضوع دامن بزنند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی بر ضرورت استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در جهت بهبود وضعیت واحدهای آموزشی ارتباط نزدیک با اقشار مختلف مردم، تقویت سرمایه های اجتماعی و جلوگیری از فرسایش این سرمایه ها تاکید کرده افزود: سرمایه اجتماعی یکی از مهمترین مطامع معاندین نظام و ایادی آنها در داخل با القاء یاس و ناامیدی است.

وی با بیان اهمیت رضایتمندی مردم در جلب مشارکت آنها در انجام امور از جمله در حوزه آموزش و پرورش برای توسعه و تجهیز مراکز آموزشی گفت: باید در واحدهای آموزشی تکریم اولیاء و دانش آموزان از اولویتها باشد همانگونه که در ادارات لزوم تکریم ارباب رجوع مهمترین اصل به شمار می رود.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه با اشاره بر نیاز مردم به انبساط اجتماعی و روحی در جامعه افزود: مردم ایران مردمی صبور و در پای نظام بوده ، تا به حال هیچ فرصتی به معاندین نظام نداده و در پشتیبانی و حمایت از حاکمیت اسلامی هستند و بر ما مسئولین نیز تسهیل و تسریع در امور مردم، کیفیت بخشی به خدمات ارائه شده از ضرورتها برای جلب مشارکت آنهاست.

وی در ادامه تعیین تکلیف سند مالکیت واحدهای آموزشی، استمرار نورسنجی در مراکز آموزشی، کیفیت بخشی و رفع مسائل و مشکلات در مدارس غیر دولتی، ایمن سازی و ساماندهی مدارس را از جمله اموری خواند که باید در برنامه های اصلی آموزش و پرورش گنجانده شود.

مشایخی همچنین بر رعایت حال مردم از سوی مدیران مدارس در پرداخت هزینه های تحصیلی از جمله کلاسهای جبرانی تاکید کرده افزود: نباید افزایش  غیرمنطقی در هزینه این کلاسها داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اهمیت و جایگاه دو نعمت سلامت و امنیت در جامعه گفت: به یاری خدا، پشتیبانی و حمایت مردم از نظام و نعمت ولایت فقیه همچنین تلاش ها و مجاهدتهای نیروهای نظامی و انتظامی شاهد امنیت کامل در کشور بوده و در تامین نعمت سلامت نیز دست اندرکاران این عرصه باید در تمامی حوزه های مربوطه از جمله در سنجش سلامت  دانش آموزان بعنوان جمعیت پایه ای کشور اقدامات لازم را اعمال نمایند.

در این جلسه معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت های اخیر آموزش و پرورش میانه گفت:

با توجه به قرار گرفتن در فصل ثبت نام توجه ویژه به عدم دریافت هزینه اضافه از اولیا شده و خط قرمز ثبت نام دریافت وجه نقد بدون ضابطه است از طرفی مشارکت های مردمی که از طرف اولیا انجام میگیرد در اداره بهتر مدارس رو افزایش کیفیت خدامات آموزشی ارائه شده تاثیر غیر قابل انکار دارد.

ساجدی فر ادامه داد : برای اولین بار در منطقه برای حفظ امنیت سوالات امتحاانات تکثیر سوالات در داخل حوزه امتحانی صورت گرفت که باعث برگزاری هر چه بهتر امتحانات منطقه بدون هیچ مشکلی شد.

وی از برگزاری کارگاه ویزه منتخب والدین دانش آموزان در حوزه آسیب های اجتماعی خبر داد و افزود خوشبختانه بازخورد های مثبتی که از سوی اولیاء داشتیم نشان از تاثیر گذار بودن این کارگاه ها در بین والدین دارد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با اشاره به موفقیت های بدست آمده در حوزه های مختلف توسط همکاران فرهنگی از جمله کسب چهارمین دوره مسابقات علمی ایده پردازی استان ،کسب مقام اول استانی در درس نویسی تاریخ معاصر و همچنین کسب موفقیت دانش آموزان منطقه در۳۶ امین دوره مسابقات فرهنگی هنری استان و راه یابی به مرحله کشوری گفت : خوشبختانه در عرصه های مختلف فرهنگی ، هنری و علمی و آموزشی فرهنگیان و دانش آموزان میانه با تلاشی مضاعف برای کسب موفقیت های بیشتر در آینده تلاش میکنند و مدیریت آموزش و پرورش میانه نیز در راستای موفقیت های بیشتر در عرصه های مختلف از فرهنگیان و دانش آموزان منطقه حمایت خواهد کرد.

Views All Time
Views All Time
۱۹۱
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false