×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری میانجی : بهشتی در کشور های سکولار رفت و آمد کرد اما مانند آن‌ها زندگی نکرد

حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری میانجی نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران گفت: شهید بهشتی در کشور های سکولار و سکولاریزم و سکولاریسم رفت و آمد کرد و زندگی هم کرد ولی همانند آنها زندگی نکرد و همانند آنها فکر ننمود،اسلامی زندگی کرد و انقلابی عمل نمود و این باید الگوی رفتاری و عملی باشد برای همه‌ی مسئولان کشور اسلامی.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری میانجی، نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران و عضو هیأت مؤسس شورای سیاست‌گذاری انجمن روحانیون کارآفرین کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی عصر پایتخت در خصوص شهید بهشتی اظهار کرد: بنده معتقدم که شهید آیت الله بهشتی نمادی برای قوه قضائیه و الگوی خدمتگذاری برای همه‌ی مسئولان کشور در این عصر هستند و این فرد، شخصیت چند بعدی و جامع الاطراف بودند و آنچه به شخصیت آن مرحوم عظمت بیشتری می‌‌داد و شاخصه‌ی یک مسئول بلند پایه در کشور اسلامی برای همگان آشکار بود.

میانجی افزود: بلند همتی،ساده زیستی، سعه صدر و مدارا، تواضع، درد آشنا، خدمت بیشتر و توقع کمتر، عدم تحمیل هزینه بر بیت المال، حساس بودن نسبت به حقوق دیگران، تلف نکردن وقت خدمت، عدم تبعیض و اینکه از مردم بود و با مردم بود از جمله شاخصه‌های این شهید بزرگوارد بود.

وی هم ترازی با وضع طبقه ضعیف جامعه را از دیگر شاخصه‌ای موجود در وجود آن شهید والامقام دانست و با تاکید بر دیگر ویژگی‌های انقلابی آن گفت: امام خمینی(ره) در خصوص ایشان می‌فرمایند که بهشتی خود یک امت بود؛ که این جمله نشان از عمق شناخت امام از ایشان می‌باشد.

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران بیان کرد: مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص شهید بهشتی می‌فرمایند: در مجموع ذهن علت یاب و بنیادی نگر داشت و مقدمات را می‌چید تا به مسئله اصلی می‌رسید و بر این اساس همیشه وقتی در جلسه نوبت به آقای بهشتی می‌رسید منتظر طرح یک مسئله و نظر غیر منتظره بودیم.

میانجی در ادامه به سخت حضرت آیت العظمی شبیری زنجانی در خصوص این دوست و هم مباحثه‌اش اشاره می‌کند و آن را این‌ گونه مطرح می‌کند: آقای بهشتی جزء نوادر بود از نظر سرعت انتقال خیلی فوق العادگی داشت،هم قوت فکر داشت و هم سرعت انتقال، همچنین مرحوم حبیب الله عسکر اولادی در خصوص شهید بهشتی می‌گفتند: دکتر بهشتی در استفاده لفظ و عبارت بسیار حساب شده عمل می‌کرد و در حد خود یک انسان فصیح بلیغ و خلاصه‌گو و دارای سرعت انتقال بسیار بالایی بود و از زوایای زندگی هر یک از ائمه که می‌پرسیدیم انگار جواب آماده شده‌ای داشتند و بنده باور دارم همه‌ی آن سیره عملی ائمه معصومین علیهم السلام را در خود پرورش داده بود و در وجودش به سنت مبدل شده بود.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: در خصوص اینکه ایشان مرد عمل بودند نه شعار،خاطره ی دیگری از جناب آقای مسعود صادقی آزاد که قبلا نماینده کلیبر بودند نقل کردند، بالای وضوخانه حزب جمهوری نوشته شده بود “النظافه من الایمان” آقای بهشتی که معمولا غیر مستقیم توصیه اخلاقی خود را مطرح می کرد با دیدن وضع نامناسب آن گفت برادران،نکند کسی داخل اینجا شود ولی خلاف این شعار را ببیند اگر این شعار را اینجا زده‌اید و به آن اعتقاد دارید باید درون آن را مطابق شعار پاک و تمیز کنید ولی اگر کثیف بود بهتر است این شعار را بردارید که شعار و عملتان با هم سازگاری داشته باشد.

در ادامه میانجی خاطره‌ای هم از همسره شهید بهشتی یادآور شد که ایشان می‌گفت که همیشه دلش می‌خواست بین مردم و با مردم باشد. هیچ وقت راحت طلب نبود که بخواهد زندگی راحتی داشته باشد. همیشه فکر مستضعفان بود، تا وقتی که شهید شد حامی ضعفا و بیچاره‌ها بود، اصلا اخلاق نمونه‌ای داشت که واقعا هر ساعتی که در زندگی فکر می‌کنم، می‌بینم عجب شخصیتی از دست ما رفت و ما قدرش را ندانستیم و واقعا حیف شد،نه فقط برای من حیف شد بلکه برای مردم هم حیف شد.

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران خاطرنشان کرد: همه‌ی مسئولان نیز باید در کشور اسلامی همانند بهشتی باشند، با آن بلند همتی و تواضع و مردم داری و مردم یاری و دغدغه خدمت بالأخص گره گشایی از مشکلات اقشار ضعیف جامعه و… شهید بهشتی در کشور های سکولار و سکولاریزم و سکولاریسم رفت و آمد کرد و زندگی هم کرد ولی همانند آنها زندگی نکرد و همانند آنها فکر ننمود،اسلامی زندگی کرد و انقلابی عمل نمود و این باید الگوی رفتاری و عملی باشد برای همه‌ی مسئولان کشور اسلامی.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت