×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مشایخی سرپرست فرمانداری ویژه میانه: اجتماعی کردن موضوع مواد مخدر مهمترین راه مبارزه با بزرگترین منکر هزاره سوم است

سرپرست فرمانداری ویژه  شهرستان میانه اجتماعی کردن موضوع مواد مخدر و اطلاع رسانی و آگاه سازی را مهمترین راه مبارزه با مواد مخدر بعنوان بزرگترین منکر هزاره سوم عنوان نمود.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر اطلاع رسانی و حساس سازی مردم و همراهی خانواده ها را مهم برشمرده گفت: مواد مخدر همچون زلزله خاموشی که است که جمعیت انسانی با گروههای مختلف سنی از جمله جمعیت پایه ای کشور یعنی دانش آموزان و دانشجویان را تهدید می کند و در برابر این تهدید حاکمیت به تنهایی قادر به مقابله نیست بلکه تمامی آحاد جامعه بعنوان بازوان حاکمیت باید وارد عمل شوند.
وی با بیان اینکه مواد مخدر از اولین و اولویت دار ترین آسیبهای اجتماعی در جوامع از جمله جامعه اسلامی ایران به شمار می رود گفت: بحران شیوع ابتلا به مواد مخدر در شان انقلاب و نظام اسلامی ایران نمی باشد.
مشایخی با اشاره به بررسی ها و امارهای جهانی افزود: در سال ۲۰۱۵ میلادی گروه سنی مبتلا به مواد مخدر در بازه ۱۵ الی ۶۴ سال به اندازه ۲۵۵ میلیون نفر است که در دنیا حداقل برای یک بار مواد مصرف می کنند.
سرپرست فرمانداری ویژه میانه در ادامه تقاضا برای مواد مخدر از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ را با افزایش ۲۳ درصد خوانده گفت: در حال حاضر رشد و ابتلا به مواد ۲۲ درصد افزایش یافته، تقاضا برای مصرف  ۷ برابر که متاسفانه آمار کشور ما نیز از این موضوع آماری تبعیت می کنند.
وی مواد مخدر را یکی از هجمه های دشمنان نظام، معاندین و ایادی آنها در داخل کشور عنوان نموده گفت: علاوه بر مواد سنتی انواع مواد صنعتی، استنشاقی، شیمیایی، نرم افزاری مانند موسیقی وارد شده تا جوانان ما را با کشاندن به دام اعتیاد سست، بی اعتقاد و بی هویت سازند.
مشایخی همجواری با افغانستان بعنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر را  مهمترین عامل تهدید اعتیاد در ایران عنوان کرده افزود: سوداگران و قاچاقچیان با ابزارهای مختلف در امر تولید و توزیع مواد فعالیت می کنند که در این خصوص با همکاری نیروهای تلاشگر نظامی و انتظامی در کشف سلاح ۲۴ درصد، در انهدام کارگاههای تولید مواد مخدر صنعتی و شیمیایی ۱۷۶ درصد، در کشف کشت مواد و گیاهان دارویی مخدر با ۱۴ درصد و در تعداد دستگیر شدگان ۴۳ درصد با ۱۹۱۲۷ نفر توفیق داشتیم و شهدای بسیاری را نیز تقدیم راه مقابله و مبارزه نموده ایم.
وی با بیان کاهش ۷۰ درصدی آسیب مواد مخدر از ضعف در مسدود نمودن مبادی ورودی ابراز تاسف کرده افزود: از ۳۱ استان برای ۱۸ استان طرح  ماده ۱۶ در راستای جمع آوری معتادان تابلو و متجاهر راه اندازی شده است.
مشایخی در حوزه صیانت و حمایت اجتماعی همچنین توسعه مشارکتهای مردمی از آمادگی دولت برای حمایت و ارائه یارانه خبر داده گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ سمن وارد عرصه مبارزه و پیشگیری با پدیده شوم مواد مخدر شده اند و بهزیستی نیز با همکاری سازمانها و تشکلهای مردم نهاد در جهت توانمندسازی و اشتغال افراد پاک شده به ارائه تسهیلات و اعتبارات ارزان قیمت اقدام نموده است.
سرپرست فرمانداری میانه در حوزه فرهنگی و پیشگیری به آگاه سازی، فرهنگ سازی و آموزش مهارتهای زندگی برای ۱۶ میلیون خانوار و شناسایی ۳ میلیون دانش آموز به صورت عمومی در مناطق پرخطر یا در معرض خطر اشاره کرده افزود: در حوزه درمان نیز در طول یکسال ۹ هزار مراکز مجاز دولتی و غیر دولتی به فعالیت مشغول می باشند.
وی در پایان تاکید کرد: مطبوعات و رسانه های ملی باید حساس تر از قبل به موضوع مواد مخدر و آسیبهای آن پرداخت کنند تا بتوانیم به منویات رهبر معظم انقلاب و چشم انداز برنامه پنج ساله ششم توسعه که کاهش ۲۵ درصدی در تمامی حوزه های مرتبط با مواد مخدر تحقق بخشیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت