×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مشایخی سرپرست فرمانداری ویژه میانه بر لزوم توجه به بخش معدن شهرستان با هدف اشتغالزایی تاکید کرد

سرپرست فرمانداری ویژه میانه با اشاره به پتانسیل بالای معدن در شهرستان گفت: رونق بخشی معدن می تواند بخش عظیمی از مشکل اشتغال بویژه اشتغال جوانان شهرستان را حل کند که در این خصوص توجه به بخش معدن ضرورت می یابد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جمع معدن کاران شهرستان با حضور نجاتی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی افزود: خوشبختانه شهرستان میانه از نعمت معادن مختلف با تنوع و ظرفیت بالا برخوردار بوده و با رونق این بخش، قسمت اعظمی از اشتغال جوانان رفع می شود.
وی با بیان اینکه در سطح ادارات شهرستان همچون سایر حوزه های خدماتی و سرمایه گذاری مشکلی نداشته و تمامی ادارات همواره آ ماده حمایت از سرمایه گذاران قدیم و جدید هستند گفت: برای انجام کارهای اداری سرمایه گذاران در جهت رفع تشریفات اداری تلاش خواهیم کرد و نیز پیگیر رفع مشکلات بر سر راه آنها با استفاده از ظرفیت استان و نمایندگان با احصا تمامی موارد در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.
مشایخی با تاکید بر اینکه روش ما برای سرمایه گذاران جدید نیز حذف تشریفات زائد اداری، پاسخ سریع به استعلامها و پیگیری از استان می باشد بر استمرار این روش در حمایت بیشتر از سرمایه گذاری تاکید کرد.
سرپرست فرمانداری میانه در ادامه خواستار تعیین محدوده برای معادن شن وماسه شهرستان به صورت کارشناسی گفت: در برخی موارد با واگذاری معدنی به سرمایه گذار جدید مشخص شده که معدن فوق قبلا واگذار شده آن هم به شخصی که مثلا در تهران ساکن بوده و عملیاتی در معدن به اجرا نرسانده که این موارد از مشکلاتی است که باید رفع شده و معادن به سرمایه گذارانی واگذار شود که قصد بهره برداری اقتصادی و اشتغالزایی از معدن را دارند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با حضور در این جلسه به وجود ۷۳ معدن در میانه اشاره کرده افزود: باید مشکل استخراج این معادن برطرف شود.
یعقوب شیویاری خواستار تداوم چنین جلساتی برای احصای مشکلات شده، اکثر مشکلات مطرح شده را قابل حل در محدوده تصمیم گیری شهرستان خوانده گفت: در برخی موارد برداشتهای متناقض در بخشنامه ها و عمل به بخشنامه ها به صورت متفاوت در استان های مختلف را شاهدیم.
وی با بیان اینکه پیکره کارشناسی سبب پیشبرد امور است اما کارشناسان به صورت جدی عمل نمی کنند افزود: باید از تفویض اختیارها بهره لازم را برده و با جرات تمام عمل کنند‌.
شیویاری با اشاره به عوارض و آسیبهای فردی و اجتماعی بیکاری گفت: معادن و صنایع شهرستان میانه از پتانسیل بالایی در جهت اشتغالزایی و رونق اقتصادی برخوردارند که در این راستا نیازمند عنایت ویژه به معادن از جمله صنعت شهرستان هستیم.
Views All Time
Views All Time
۲۳۰
Views Today
Views Today
۱

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false