×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
حجت الاسلام مظفری میانجی: فلسه وجوب حجاب در اسلام حفظ جایگاه عظیم زنان است

حجت الاسلام مظفری میانجی با بیان اینکه حجاب به انسان عزت و عظمت می‌بخشد، گفت: فلسه وجوب حجاب در اسلام محدود کردن زنان و دختران نیست بلکه حفظ جایگاه عظیم آنها است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حجت الاسلام مظفری میانجی نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران و عضو هیات موسس انجمن روحانیون و جانبازان کارآفرین کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، به مناسبت هفته حجاب و عفاف گفت: همانطور که همه می‌دانیم حجاب یک اصل مسلم قرآنی است.

وی افزود: با توجه به کلام حضرت رسول(ص) که فرمودند: زمانی بیاید زنها برهنه و عریان در برابر بیگانگان ظاهر شوند و در آن زمان از اسلام چیزی باقی نماند جز اسم آن؛ لازم است نکته‌ای را متذکر شوم تا هم بدانیم کفار برای جامعهی اسلامی ما نقشه‌ها و توطئه‌هایی دارند و از طرفی هم تلنگری باشد برای همه بالأخص جوانان عزیز که بگوییم أین تذهبون، به کجا می روید.

حجت الاسلام مظفری میانجی ادامه داد: اما آن نکته اینکه فردی بنام کریوف کمونیست و روس تبار کتابی درباره حجاب می‌نویسد و در آن به تجزیه و تحلیل همه جانبه حجاب در اسلام می‌پردازد و تنها نتیجه‌ای که از بررسی‌های آن کتاب می‌توان برداشت کرد مبارزه سیاسی وی با اسلام عزیز است که حجاب را بعنوان سلاح برنده و دستاویزی پایان دهنده اسلام به کار برده است.

نماینده حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران اضافه کرد: آنچه که او در زمینه اسلام می‌نویسد پیش بینی وی درباره آینده اسلام است که در نهایت ترک حجاب به وسیله زنان مسلمان را نشان بی ارزش شدن تعالیم اسلام نزد آنان می‌داند و می‌گوید حسب تجربه اعتقاد به اینکه اسلام با رفتن حجاب خواهد رفت؛ پس بدا به حال زنان و دختران مسلمان که با برهنه کردن خود آنچه را که دشمنان اسلام می‌خواهند با روشی که دشمنان اسلام می‌خواهند علیه اسلام به کار می‌برند و ناخواسته همکاری و همیاری می‌کنند.

وی با انتقاد به عملکرد برخی مسؤولان متولی مانند شورای انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سایر ارگانها، گفت: ما از کوتاهی‌های این ارگان‌ها در زمینه ترویج و تبلیغ فرهنگ عفاف و حجاب گله داریم. دختران و زنان مسلمان کشورمان بدانند با بدحجابی و بی حجابی در جامعه ظاهر شدن در واقع در زمین دشمنان اسلام بازی کردن است و اگر نتوانسته‌اند خود شمشیری برداشته و در جبهه‌ای علیه اسلام بجنگند با برداشتن پوشش حداقلی خود شمشیر بدست دشمنان اسلام داده و به جبهه فرستاده‌اند.

عضو هیات موسس انجمن روحانیون و جانبازان کارآفرین کشور با تاکید بر اینکه همه مسؤولان و مدیران کشوری، روحانیون و مبلغان، والدین و مردم نباید نسبت به امر حجاب بی تفاوت باشند، عنوان کرد: در اینجا نکته‌ای از حیث تشبیه معقول به محسوس عرض کنم بلکه به کنه مطلب پی ببریم گویند هواپیمایی در حال سقوط بود و همه‌ی مسافران آن به جزع و فزع افتادند و داد و فریاد می کشیدند ولی دیدند یک نفر بی تفاوت در صندلی‌اش نشسته است کنار دستی‌هایش به او گفتند هواپیما در حال سقوط است وی در جواب آنها گفت به جهنم که سقوط می‌کند مال پدرم که نیست، آنها گفتند بدبخت اگر سقوط کند مال هر کس که باشد همه‌ی ما مردنی هستیم. حال اگر در این خصوص همگان امر به معروف و نهی از منکر نکنیم و بی تفاوت باشیم دود آن به چشم خودمان خواهد رفت.

وی افزود: امیرمومنان علی(ع) می‌فرمایند: اگر در راه هدایت و اسلام اندک افرادی را دیدید در حالی که گروه‌های عظیم در بیراهه رفته‌اند وحشت نکنید؛ یعنی ناراحت نباشید شما به ایمان خود و سرنوشت خود به جهان آخرت بیاندیشید. بنابراین بانوان با حجاب خود و دیگران با زبان لین به آن واجب اجتماعی عمل کنیم و در این راه ناامید نیز نشویم چرا که تاکنون چندین بار زنان کشوری برهنه شده و دوباره به حجاب گرویده اند و نکته ای به دختران و زنانی که تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمنان اسلام قرار گرفته اند عرض کنم که اگر خیر و سعادت دنیا و آخرت را می خواهید بر گردید به سوی حجاب اسلامی و از اسلام عزیز روگردان نباشید و شمشیر از دست کریوف‌ها بازستانید و در سرنوشت تاریخی حجاب به نفع اسلام کار کنید و تأمل آنکه دختران فردا چنین توفیق داشته باشند روا ندارید.

حجت الاسلام مظفری میانجی با بیان اینکه اسلام با دید کالا به زن نمی‌نگرد، گفت: اسلام می خواهد به زنان عظمت ببخشد، چراکه تا زمانی که گوهر صدفی زن پنهان باشد ارزش والای او حفظ می‌شود ولی خدای ناکرده اگر در معرض دید دیگران باشد دیگر ارزش خود را از دست می دهد چراکه حتی سست عنصر ترین افراد هم از دختران عفیف خوششان نمی آید که آنها را به همسری انتخاب کنند، و آن افرادی که فکر می کنند با بدحجابی و بی حجابی بتوانند دلربایی کنند زود کیس مناسب سراغشان می آید و با آن ازدواج می کنند در حالی زندگی چنین افرادی دوام ندارد ضمن اینکه طرفداران پر و پا قرص بی حجابی در آخر عمر اغلب تبدیل به اعضای کانون دود و دخان می شوند، زیرا رسالت به پیروزی رساندن طبقه ی نسوان را که در جوانی ارزانی می داشتند از دست داده اند، و اینک همان رسالت را باید عاشقانه با خود انجام دهند و به ناچار راه و همدمی بهتر از اعتیاد به مخدرات پیدا نمی کنند، و گرفتار آن می شوند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت