×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ تیر - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
مطالبات نمایندگان شهرستان میانه از دکتر ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

دکتر فرمند: درخواست مردم حل مشکلات بیکاری و احداث و افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان میانه می باشد.
نمایندگان شهرستان میانه در جلسه شورای اداری شهرستان میانه که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه تشکیل شده بود از دکتر ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با مطرح نمودن مشکلات شهرستان میانه خواستار حل این مشکلات شدند.

دکتر فرمند: جناب آقای دکتر ربیعی مجموعه شما یکی از ضعیف ترین مجموعه ها می باشد که کوچکترین کمک برای حل مشکلات شهرستان میانه نکرده اند.در شهرستان میانه چندین هزار نفر از روزی که در این دولت مشغول بکار شده اید بیکار شده اند. این افراد نه تنها حق بیمه پرداخت نمی کنند، بلکه با دریافت بیمه بیکاری باعث ایجاد مشکلات زیاد برای سازمان تامین اجتماعی و دولت می شوند.جناب آقای وزیر شما اطلاع دارید در این شهر چقدر بیکار است، برنامه شما برای حل این مشکلات در این شهرستان چه می باشد؟ آیا با افتتاح استخر سر پوشیده کارگران این مشکلات حل خواهدشد؟ کارگری که بیمه بیکاری دریافت می کند و بدون شغل است با کدام درآمد از این استخر استفاده خواهد نمود. الان وضعیت شهرستان میانه طوری است که بیکاری بیداد می کند. ایکاش یک سر به میدان موشک بزنید ببینید چقدر کارگر آنجا بیکار نشسته اند با وجود اینکه نصف روز گذشته چه تعداد از آنها سر کار رفته اند و چه تعداد بیکار نشسته اند و شب با کدام درآمد به خانه خود خواهند رفت. جناب وزیر جنابعالی و معاونین محترمتان با افتخار می فرمائید در جنوبی ترین منطقه سیستان و بلوچستان بیمارستان تامین اجتماعی احداث و افتتاح کرده اید. جناب وزیر آیا مردم شهرستان میانه شایسته داشتن بیمارستان تامین اجتماعی نیستند؟ جمعیت شهرستان میانه بخاطر مشکلات بیکاری که رشد منفی جمعیت را دارد، دارای جمعیت ۱۸۵ هزار نفر می باشد که حدوداً نصف آنها از خانواده بزرگ تامین اجتماعی می باشند. بخاطر نبودن امکانات درمانی،تجهیزات بیمارستانی و پزشکان متخصص در شهرهای اطراف آواره و سرگردان و در جادهای مرگ شهرستان میانه با حوادث ناگوار روبرو هستند و در بعضی مواقع نیز در این حوادث شاهد داغدار شدن خانواده های می باشیم. جناب آقای وزیر ۲۰ سال پیش بود از این شهرستان مسافر عبوری رد می شد به لطف دولت مردان قبل از زمانی که میانه را بخاطر اتوبان بن بست کردن دیگر مسافری نیست که بخواهد از این شهر عبور نماید.جناب وزیر موقعی که رئیس جمهور در سفر استانی به این استان تشریف آوردند ایکاش می فرمودید در این استان شهرستانی است به نام شهرستان میانه از نظر وسعت بزرگترین شهرستان استان از نظر منابع طبیعی و انسانی دارای بیشترین امکانات ولی با وجود این همه پتانسیل ها بخاطر نبودن زیر ساخت ها دارای رتبه اول بیکاری در استان می باشد. جناب وزیر بیکاری پدر ما را در این شهرستان درآورده است در این چند سال بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان تحصیل کرده این شهرستان که سرمایه ملی مخصوصاً شهرستان میانه می باشند بخاطر بیکاری در کشورهای اروپای آواره و سرگردان هستند. جناب وزیر درخواست مردم شهرستان میانه و بنده بعنوان نماینده این مردم حل مشکلات بیکاری و احداث و افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی در این شهرستان می باشد و از شما درخواست می نمائیم همین جا در این جلسه قول بدهید که برای عملیاتی شدند این درخواست ها معاونین خود را به این شهرستان خواهید فرستاد.

دکتر شیویاری: جناب آقای وزیر بنده قبل از دیدار با وزیران با مسئولان و مدیران شهرستان دیدار می کنم و از همه آنها می خواهم کلیه درخواست ها و مشکلات حوزه خدمت خود را ارائه دهند تا بعد از در میان گذاشتن با مسئولان و مدیران استان به وزیران و معاونین وزرا انعکاس و پیگیری نمایم که در بیشتر موارد پیگیری ها به نتیجه می رسد که یکی از این موارد استخر شنای کارگران شهرستان میانه می باشد. که جا دارد در این جمع از وزیر محترم جناب دکتر ربیعی تقدیر و تشکر نمایم برای رفاه ورزشکاران،کارگران و مردم شهرستان میانه یک میلیارد تومان درخواست نمودم که در دو مقطع ۶۰۰ میلیون تومان یکبار و ۴۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت و الان شاهد بهره برداری آن هستیم. دکتر شیویاری در ادامه صحبت ها فرمودند عدالت در توزیع عادلانه منابع طبیعی یکی از شاخص های کارگزاران حکومت اسلامی می باشد. مردم شهرستان میانه انتظار بیش از حدی ندارند. مردم ترکمنچای برای یک کلینک و یک پزشک متخصص ۴۵ کیلومتر در فصل زمستان با این وضعیت راه های ارتباطی طی می کنند.

شهرستان میانه وسیعترین شهرستان استان است. در بیشتر موارد کارگران پول ویزیت و دارو را ندارند. خواسته اساسی من در راستای اشتغال زایی است،تلاش کنید از نظر اشتغال زای و تسهیلات برای مردم شهرستان میانه و برای تحت پوشش های بهزیستی مبلغ ۲ الی ۳ میلیون تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شود.

ارسالی از مرتضی رشیدی

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت