×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
true
true
من کارت پارک ندارم

سیستم جدید پارکبانی چندی است در میانه شروع شده و البته حتما مسئولین مربوطه برای آن ازنظرات کارشناسان و تجربیات قبلی میانه و سایر شهرها استفاده کرده اند، با اینحال این طرح بیشتر موجب نارضایتی شده تا تشکر. امیدواریم مسئولین شهر با بررسی مشکلات و لحاظ نمودن نظر شهروندان و تصحیح اجرا، از نارضایتی مردم بکاهند. من کارت پارک نخریده ام و البته با این اوضاع نخواهم خرید؛

۱- سری قبل جهت حمایت از طرحهای شهرم و مثل یک شهروند قانونمند محترم، کارت پارک خریدم و بعد از چند وقت که آن طرح رها شد، من ماندم و کارتی که خودش چند هزارتومان بود و داخلش چند هزارتومان هم شارژ داشت. یک نفر پیدا نشد که این ضرر را جبران کند. کسی هزینه خود کارت و شارژش را پس نداد. کسی حتی معذرت خواهی خشک و خالی هم نکرد. صدها شهروند مثل من چندین هزارتومان شان توی یک کارت و لابلای یک اعتماد اجتماعی گم شد. حال من نوعی چگونه باید اعتماد کنم و کارت پارک این طرح جدید را بخرم؟؟

۲- شهروندی که هفته ای دوسه بار گذارش به خیابان های مشمول این طرح می افتد چرا باید ده هزارتومان کارت بخرد؟ آیا ترجیح نمی دهد در خیابان های اطراف یا کوچه ها پارک کند و حتی احتمال جریمه ۱۵ هزار تومانی را به جان بخرد اما ساده لوح نشده و درگیر یک بی برنامگی جدید نشود؟
۳- این طرح، برنامه منطقی و خوبی است، نشان از حسن نظر و توجه مسئولین مربوطه به معضلات شهری و گلایه های شهروندان دارد، اما شکل اجرا همه را کلافه و ناراضی کرده است. حیف است چنین کار مثبتی، با بی توجهی تبدیل به یک تجربه ضعیف شهری شود.
۴- اینکه مسئولین شهر، دغدغه حل مشکلات شهری را دارند و با تلاش و فکر و برنامه ریزی، طرح هایی را اجرا می کنند، از آنها تشکر کرده و حمایت می کنیم. اما اگر طرحی ایراد داشت یا مورد اعتراض و طرد از سوی اکثریت قرار گرفت و ابعاد منفی اش بیشتر نمایان شد، نمی توان از مردم انتظار همراهی همه جانبه داشت. مسئولین امر حتما این دغدغه مردم را می بینند، اما کاش زودتر ویرایش و تصحیح را شروع کنند تا نارضایتی ها نفس مثبت این طرح را لوث نکند. طرح خوب اگر خوب اجرا نشود، دیگر طرحی خوب نیست./

رضا عباسی اقدم

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false
طراحی سایت